VIDEO ⟩ Nagu hea vein: fenomenaalne LeBron James pani NBAs püsti järgmise maamärgi

, Sporditoimetuse juht
LeBron James.
LeBron James. Foto: Katelyn Mulcahy/AFP/Scanpix

Üleeile 37. sünnipäeva tähistanud LeBron James on jätkuvalt võimsas vormis. Möödunud ööl kostitas ta maailma tugevaimas korvpalliliigas Portland Trail Blazersit 43 punktiga.

Ajaloo ühe parema korvpalluri suurepärane individuaalne esitus tuli mõistagi kasuks ka tema leivaisale Los Angeles Lakersile, kes võitis Trail Blazersit suisa 139:106. Muide, James võttis lisaks 14 lauapalli.

NBA statistikahuvilised kaevasid välja, et Jamesist sai esimene unistuste liiga mängija, kes visanud ühes kohtumises vähemalt 40 punkti, tabanud minimaalselt viis kolmepunktiviset, võtnud vähemalt kümme lauapalli ja teeninud mänguaega 30 minutit või vähem. Möödunud ööl oli James platsil 29 minutit ja 18 sekundit.

Kuigi Trail Blazersi klohmimine oli vägev, pole Lakersi hooaeg oodatult hästi läinud. 37 mänguga on neil kirjas 18 võitu ja 19 kaotust, mis annab läänekonverentsis kaheksanda koha. Tõsi, aega atra seada veel on, sest tibusid loetakse kevadel.