Vähemusse jäänud Arsenal oli ülilähedal neli aastat kestnud õnnetu seeria lõpetamisele

Christopher Krutto
Manchester City napsas võidu Rodri viimaste minutite väravast.
Manchester City napsas võidu Rodri viimaste minutite väravast. Foto: John Sibley/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga liider Manchester City alistas võõrsil 2:1 Londoni Arsenali.

Kohtumise skoori avas 31. minutil Arsenali ääremängija Bukayo Saka, kes Kieran Tierney hea söödu ühe puutega väravasse suunas.

Kohtumise teist väravat tuli oodata teise poolajani, kui penaltipunktilt oli täpne Manchester City mängumees Riyad Mahrez, kes 57. minutil Arsenali puurivahi Aaron Ramsdale'i teisele poole saatis.

Peagi läks Arsenali seis veelgi raskemaks, sest juba kaks minutit hiljem teenis keskkaitsja Gabriel teise kollase ja saadeti varakult duši alla. Seejärel haaras City juhtohjad kindlalt enda kätte. Lõpuks lõi võidutabamuse kaitsev pooli Rodri, kes 3. üleminutil lahtise palli väravasse suskas.

Sellega kestab edasi ka Arsenali üle nelja aasta kestnud õnnetu seeria, mille raames on Manchester City vastu kaotatud viimased 10 Premier League'is peetud kohtumist.

Liigatabelis hoiab esikohta endiselt City, olles 21 kohtumisega kougunud 53 silma. Arsenal on 20 mänguga saanud kirja 35 punkti ning hetkel hoitakse neljandat kohta.