T, 6.12.2022

Paide täiendas koosseisu kahe resultatiivse mängijaga

Postimees Sport
Paide täiendas koosseisu kahe resultatiivse mängijaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaimar Saag.
Kaimar Saag. Foto: Albert Kerstna/Stuudio24.ee

Paide Linnameeskond andis teada, et on löönud käed 24-aastase poolkaitsja Herol Riibergi ja 33-aastase ründaja Kaimar Saagiga.

Kaimar Saag: «Rõõm on liituda Paide Linnameeskonnaga! Olen väga tänulik, et Paide minusse usub ja saan taas keskenduda täiskohaga professionaalsel tasemel jalgpalli mängimisele. Olles Paide vastu mänginud, tean milline õhkkond selles meeskonnas valitseb ja loodan omaltpoolt anda väärilise panuse. Ees ootavad ka mitmed tuttavad näod, seega arvan, et sisseelamiseks palju aega ei vaja. Ootan juba treeningute algust, et saaks tööga pihta hakata!»

Spordidirektor Gert Kams: «Kaimar on väga kogenud ründaja, kellel on rahvusvahelist kogemust nii klubi kui koondise tasemel. Kaimari näol on tegemist tööka, kavala ja kogenud ründajaga, kes suudab igale kaitsjale palju peavalu valmistada, lisaks sellele on ta oma persoonilt väga tugev meeskonnamängija. Töökuse ja kogemusega on ta kindlasti eeskujuks ka oma noorematele kolleegidele. Tere tulemast klubisse, Kaimar!

Herol on parimates aastates mängija, kes on Premium Liigas ennast juba tõestanud. Tema oskus pallivaldavas mängus kaaslastega kombineerida ja kaaslastele võimalusi luua on väga kõrgel tasemel. Ta toob meie meeskonda juurde loovust, teravust ja otsustavust väljaku viimasel kolmandikul. Tere tulemast, Herol, ning kerget vasakut jalga!»

Peatreener Karel Voolaid: «Kaimari ja Heroli liitumise üle on minul hea meel! Eesti liigatasemel on tegemist kogenud ja tehniliste mängijatega, kes sobivad hästi meie mängustiili. Edukaks hooajaks vajame võistkonda igasse liini täiendusi, et tõsta meeskonnasisest konkurentsi ning treeningute kvaliteeti. Lisaks usun, et nii Herolil, kui ka Kaimaril on Eestis enesetõestamise motivatsioon kõrge ning mõlemad suudavad Paide Linnameeskonda esindades mängijatena näidata veel paremat taset!»

Herol Riiberg.
Herol Riiberg. Foto: Albert Kerstna/Stuudio24.ee

Herol Riiberg: «Mul on hea meel liituda Paide Linnameeskonnaga. Klubiga, mis on kindlalt kanda kinnitanud Premium liiga tippseltskonnas ja kerkinud üheks tiitlinõudlejaks. Klubil on suured ambitsioonid ja inspireeriv töökultuur. Kahtlemata väga hea väljakutse minu jaoks ja olen õnnelik, et klubi minusse usub. Annan endast kõik, et meeskonna eesmärke täita ning toetajate suule naeratuse tuua.»

Saag tegi meistriliiga debüüdi FC Levadia särgis 17-aastasena hooajal 2005 Viljandi Tuleviku vastu ja tuli kahel järgmisel aastal Levadiaga Eesti meistriks. 2008. aastal siirdus Saag Taani klubisse Silkeborg, kus mängis neli ja pool aastat. Hooajal 2010/2011 lõi ta Silkeborgi eest Taani meistriliigas 31 mänguga 7 väravat. 2015. aastal naasis Saag pärast perioode Taani klubis Velje Kolding ja Rootsi meeskonnas Assyriska üheks hooajaks Levadiasse, mille järel mängis veel kolm aastat Norras ja Fääri saartel. Kolmel viimasel aastal esindas Saag oma sünnilinna klubi Viljandi Tulevikku, lüües 88 mänguga 28 väravat. Kokku on tema meistriliiga saldoks Levadias, Tallinna Kalevis ja Tulevikus 148 mängu ja 38 väravat.

Eesti koondist esindas Saag esmakordselt 2007. aasta EM-valikmängus Horvaatia vastu ning oma esimese koondisevärava lõi 2009. aastal maavõistlusmängus

FC Floraga 2015. ja 2019. aastal Eesti meistriks tulnud Riiberg tegi oma debüüdi Premium liigas 16-aastasena hooajal 2013 5:0 võidumängus Tallinna Kalevi üle. Kokku on ta Flora ja Tuleviku eest 142 Premium liiga mänguga saanud kirja 36 väravat. Eesti noortekoondistes lõi Herol 49 mänguga 9 väravat.

Märksõnad
Tagasi üles