VIDEO ⟩ Kriisa tegi endale ilusa sünnipäevakingi ja jõudis NCAAs väärika tähiseni

Eesti korvpallikoondislane Kerr Kriisa aitas USA üliõpilasliigas NCAA taas võidulainele Arizona ülikooli, kui läinud ööl alistati 95:79 Washington. Pühapäeval sünnipäeva tähistanud Kriisa viskas teisel pool Atlandi ookeani esmakordselt ühes kohtumises üle 20 punkti.

Arizona Wildcats haaras ohjad kohe algusest ning võitis poolaja 49:41. Põhikoosseisu kuulunud Kriisa teenis 36 minutit mänguaega ning viskas selle ajaga 21 punkti. Kusjuures Kriisa sai päev varem 21-aastaseks, seega tegi eestlane sünnipäeva puhuks ilusa žesti.

Siiski ei kerkinud Kriisa Arizona suurimaks skooritegijaks, temast viskasid rohkem punkte kaks meest: Bennedict Mathurin (27 p) ja Christian Koloko (22 p).

Arizona naasis võitudelainele, sest enne jõule saadi hooaja esimene kaotus, kuid võite on nüüd kogutud 12. Washingtonil on kirjas viis võitu ja kuus kaotust.

USAs avaldatavates ülikoolitiimide pingereas on Arizona jätkuvalt esikümnes, AP hindab neid kaheksandaks ja USA Today seitsmendaks.