R, 30.09.2022

Vähene kogemus uue Rally1-autoga ajaloolist võitu jahtivat Ogier'd ei morjenda

Karl-Joosep Küngas
Vähene kogemus uue Rally1-autoga ajaloolist võitu jahtivat Ogier'd ei morjenda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier.
Sebastien Ogier. Foto: Facebook @TOYOTAGAZOORacingWRC

Autoralli MM-sarja uue hooajani on jäänud loetud nädalad. Kuigi ennast suurest mängust taandanud Sebastien Ogier enam MM-tiitlit ei jahi, siis Monte Carlos soovib ta ikka ja jälle võidutseda.

Ogier on varasemalt suutnud Montes võidutseda koguni üheksal korral ning see on ka rekordiks. Nüüd ihkab ta jäistel asfaltteedel kümnendat triumfi ja teda ei morjenda ka vähene kogemus uue Rally1-autoga.

Tegelikult pole see üldse uudne kogemus Ogier jaoks. Pärast Volkswagenist lahkumist on valitsev maailmameister Montes debüteerinud kolme erineva autoga neljal aastal. Kahel korral õnnestus tal ka triumfeerida.

Näiteks Ford Fiesta WRC roolis oli ta ainult paar testipäeva, ent see ei takistanud teda rallit võitmast. Sarnast trikki loodab prantslane korrata ka tänavu.

«Olen tänaseks teinud juba kolm testipäeva ning üks tuleb veel sel kuul. Olen võitnud Montes ka vähema kogemusega ning seetõttu pole miskit ka tänavu võimatu. Eks rajal näeme, kuidas välja hakkab tulema,» lausus prantslane ralliportaalile Dirtfish.

«Ma tean, et ei osale tänavu kõikidel MM-rallidel, ent Montesse on alati huvitav minna. Olen võitleja ja soovin kindlasti võita. Annan endast parima, et oleksin konkurentsis ka tänavu.»

Märksõnad
Tagasi üles