N, 30.03.2023

Tuuli Tomingas pääses Oberhofi MK-etapile üle noatera

Postimees Sport
Tuuli Tomingas pääses Oberhofi MK-etapile üle noatera
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuuli Tomingas 1. jaanuari hommikul Otepääl lasketiirus sõbraga lasketrenni tegemas.
Tuuli Tomingas 1. jaanuari hommikul Otepääl lasketiirus sõbraga lasketrenni tegemas. Foto: Erakogu

Eesti hetke edukaim naislaskesuusataja Tuuli Tomingas pääses täna algavale Oberhofi MK-etapile sõna otseses mõttes üle noatera, kuna jäi PCR-testi broneerimisega hiljaks ning leidis ühe vaba testiaja päris viimaseks hetkeks.

Selleks, et täna algavasse laskesuusatamise maailma karikavõistluste teise trimesteri mulli sisse pääseda, ei piisa atleetidel ainult vaktsineerimistõendist, vaid ette tuleb näidata ka negatiivne PCR-test. Eesti meistrivõistlusteks ja aastavahetuseks koju sõitnud Tuuli Tomingas hakkas testiaega otsima vahetult enne aastavahetuse perioodi ning selgus, et õigeks ajaks testile pääsemiseks tuleb kogu oma suhtlemisoskus mängu panna.

«Lend MK-le oli 4. jaanuaril ning selleks hetkeks pidi tulemus teada olema, aga millal siis ikka seda ajama hakata kui mitte viimasel hetkel ehk lühendatud tööpäeval pühade-eelsel perioodil?» kirjutas Tomingas Topauto laskesuusablogis. «Sain oma vitsad kohe kätte, sest aegu broneerides pakuti esimest võimalust alles 4. jaanuariks. Mõistes, et Tartus ma testile ei pääse, uurisin, kas üldse kusagil Eestis on mõni vaba aeg. Aga mida polnud, oli PCR-testi aeg. Algas paanikakontor, tegin järjest kõnesid, kuhu oskasin. Läbi ime sain siiski 3. jaanuari hommikuks aja ja testimure sai lahendatud.»

Testi tulemused sai Tomingas kätte samuti viimasel hetkel ehk mõni tund enne varahommikust lendu.

«Ööbisin Ülemiste hotellis, hinges kerge rahutus oma koroonatesti pärast. Liiga palju tean juba neid inimesi, kelle test on sümptomite puudumise ja vaktsiini kiuste positiivne. Kell 23.58 saabus mu negatiivne vastus, pärast mida suutsin mõneks tunniks silma looja lasta.»

Märksõnad
Tagasi üles