BLOGI ⟩ Kindlalt esinenud Sildaru pääses USA-s trumpalal finaali

Kelly Sildaru.
Kelly Sildaru. Foto: EZRA SHAW/SCANPIX

Eesti edukaim freestyle-suusataja Kelly Sildaru jätkas võistlemist USA-s Mammoth Mountainis. Esimese võistlusena tuli tal lumele pargisõidus, kus kvalifikatsiooni kolmanda kohaga jõudis kindlalt finaali. Eestlanna sai parimal laskumisel kirja 86,50 punkti.

Enne võistlust:

Sel hooajal on pargisõidus peetud ainult üks MK-etapp ning see toimus 20. novembril Austrias Stubais. Kelly Sildaru näitas seal kõrgetasemelist minekut ning teenis ka etapivõidu. Teine koht kuulus šveitslannale Sarah Höfflinile ning kolmandaks jäi norralanna Johanne Killi.

Austrias ebaõnnestus täielikult prantslanna Tess Ledeux, kellel ei õnnestunud finaalikohta teenida. Tänavu suurepärases hoos olev Eileen Gu võttis enda nime enne starti stardilistist maha.

Mammoth Mountainis on võistlustules 25 sportlast 14 erinevast riigist. Austrias kõrges mängus olnud sportlastest jääb eemale Höfflin ning end pole üles andnud ka Ledeux.