Täna algab Tondiraba jäähalli kurlinguareenil rahvusvaheline MK-etapp ratastoolikurlingus, mis toob kohale tulevased paraolümpiamängude osalejad ja kujuneb Eesti võistkonna jaoks paraolümpiamängude peaprooviks.
Tallinnas toimub MK-etapp, mis toob võistlema paraolümpiamängude osalejad
Eestis toimuval MK-etapil 4th WCT Tallinn Wheelchair International 2022 on kohal lisaks Eestile neli Pekingi paraolümpiamängudele kvalifitseerunud ratastoolikurlingu võistkonda Venemaalt, Šotimaalt, Rootsist ja Lätist. Turniiril mängib kaasa ka Soome ratastoolikurlingu võistkond, kes Pekingi paraolümpiamängudele ei kvalifitseerunud, kuid Soome esindus on osalenud kahel eelneval paraolümpial.
«Ratastoolikurlingu turniiri alguseni Pekingi paraolümpiamängudel on jäänud pisut vähem kui kaks kuud ning meie eesmärk on lihvida oma vormi. Algaval turniiril saame proovile panna oma jõud ning analüüsida nii enda kui ka vastaste tugevaid ja nõrgemaid külgi. See võimaldab meil ennast veelgi paremini ajalooliseks tippvõistluseks ette valmistada. Kergeid võite turniiril kindlasti ei anta, kõik võistkonnad on tugevad ja kogenud võistlejad,» sõnas Eesti ratastoolikurlingu võistkonna kapten Andrei Koitmäe.
Eesti esimeseks vastaseks on Soome võistkond, mäng algab reedel, 7. jaanuaril kell 14.00.
Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Ratastoolikurlingut mängitakse 5-liikmelistes segavõistkondades ja vähemalt üks liige peab olema vastassugupoolest.
Nädalavahetusel toimuval turniiril kuuluvad Eesti ratastoolikurlingu võistkonda Andrei Koitmäe, Ain Villau, Lauri Murašov, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Eesti võistkonna treeneriks on kanadalane Chris Bowden.