AMETLIK ⟩ Eesti võõrustab 2023. aastal taas võrkpalli EM-finaalturniiri

Postimees Sport
Copy
Hanno Pevkur ja sidemängija Julija Mõnnakmäe.
Hanno Pevkur ja sidemängija Julija Mõnnakmäe. Foto: Eesti Võrkpalliliit

Sel nädalal allkirjastasid Eesti Võrkpalli Liidu (EVL) president Hanno Pevkur ja Euroopa Võrkpalliliidu (CEV) president Aleksandar Boričić naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste korraldamisõiguse lepingu, millega Eestist saab üks neljast riigist, kes 2023. aastal naiste Vana Maailma tippsündmust võõrustab.

Pevkuri sõnul on tegemist väga hea sõnumiga Eesti spordile, eriti naiste spordile laiemalt. «Mitte kunagi varem pole Eestis toimunud naiste võistkondliku olümpiaala tiitlivõistlust. Kui eelmisel aastal toimus esmakordselt meeste EM Eestis, siis ei julgenud veel loota, et ka naiste EM-finaalturniir nii kiiresti Eestisse õnnestub tuua. Ent suurepäraselt korraldatud meeste turniir andis kindluse naiste turniiri taotlema minna ja on heameel, et ka Euroopa alaliit meie pingutusi märkas ning kohe järgmised tiitlivõistlused Eestile korraldada usaldas,» ütles ta pressiteates.

Alaliidu presidendi sõnul on nüüd nii rahvusnaiskonnal, treeneritel kui fännidel taas põhjust ootusärevalt järgmist aastat oodata ja selleks valmistuda. «Usun, et naiskond saab võimalusest kodupubliku ees mängida vägeva motivatsioonisüsti ja teeb arengus korraliku hüppe, et fännidele Saku Suurhallis suurepäraseid esitusi pakkuda. Kerge kindlasti ei saa olema, aga kes ütles, et kerge peab olema. Üks on kindel – saame Eestis näha naiste absoluutset maailma tippvõrkpalli ja loodetavasti tuleb ka meie naiste koondist, sarnaselt meestega, toetama täismaja.»

Koondise peatreeneri Lorenzo Micelli arvates on Eestis toimuv EM-finaalturniir naistele kõvaks väljakutseks, ent samas suurepäraseks võimaluseks näidata maailma parimatele võrkpallifännidele, et Eesti naised oskavad võrkpalli kõrgel tasemel mängida. «Kodune EM on tunnustus ka kõikidele Eesti võrkpallitreeneritele, kes nii eelmisi, tänaseid kui tulevasi rahvuskoondise mängijad ette valmistavad, sest see raske ja pikaajaline töö saab nüüd väärtustatud tiitlivõistlustega Tallinnas,» märkis pealik. 

Rahvusnaiskonna kapten Julia Mõnnakmäe oli uudist kuuldes väga rõõmus. «Mul on väga hea meel, et Eesti naiskonnale on antud võimalus EMi kodus sõprade, toetajate ja pere ees nautida. Eelmisel aastal meeste turniiril saalis valitsenud meeleolu oli fantastiline ja loodan, et Eesti võrkpalli ühtne sinine vägi tuleb ka naisi kodus toetama – nemad on meie seitsmes mängija väljakul,» arutles ta.

2023. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub augustis-septembris. Turniiril osaleb 24 naiskonda, kes on jagatud nelja kuueliikmelisse alagruppi. Sarnaselt meeste turniiriga, saab Eesti korraldajana ühe alagrupivastase ise valida. Pääsemaks kohamängudele, 16 tugevama hulka on alagrupis vaja jõuda nelja parema sekka.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles