Tänasest saab tasuta suusatrenni teha

Siim Kaasik
, reporter
Copy
«100 suusatunni» raames viiakse üle Eesti – Saaremaast Narvani ja Võrust Tallinnani – läbi pea 100 suusatreeningut.
«100 suusatunni» raames viiakse üle Eesti – Saaremaast Narvani ja Võrust Tallinnani – läbi pea 100 suusatreeningut. Foto: Margus Ansu

Täna algab Eesti suusaliidu kampaania «100 suusatundi», mille käigus annavad Eesti parimad suusatreenerid kõigis maakondades lastele, noortele ja täiskasvanutele tasuta suusatunde. Huvilised saavad nädala jooksul proovida ja oskusi lihvida nii murdmaasuusatamises, mäesuusatamises kui ka suusahüpetes.

«Suusatundi on teretulnud kõik huvilised. Pakume tunde nii algajatele, kes alles teevad esimesi suusasamme kui ka edasijõudnutele, kes tahavad olemasolevaid oskusi paremaks lihvida. Suusaliidu kodulehel saavad inimesed valida endale sobiva tasemega tunni,» ütles Eesti suusaliidu juhatuse liige, kampaania eestvedaja Vahur Teppan, kes viib ka ise Tartus mitmeid suusatunde läbi.

«100 suusatunni» üritused algavad 10. jaanuaril ja kestavad 16. jaanuarini. Selle raames viiakse üle Eesti – Saaremaast Narvani ja Võrust Tallinnani – läbi pea 100 suusatundi. Oma oskusi ja teadmisi annavad edasi 57 Eesti murdmaasuusa-, mäesuusa- ja suusahüppetreenerit, kes seda tööd ka iga päev teevad.

Kõik suusatunnid on huvilistele tasuta ja ilma eelneva registreerimiseta.

Murdmaasuusatundidest osavõtjatel peab aga olema enda varustus, st suusad, kepid, saapad ja soovitavalt ka sportlik riietus. Kel varustust pole, saab seda rentida suusakeskustest, mis asuvad tavaliselt suusatundide kogunemiskohtade läheduses. Suusahüppetundides saab varustuse tasuta kohapeal.

Kogu info suusatundide toimumise aja, koha, treeneri ja muu kohta on leitav Eesti suusaliidu kodulehelt.

Täiendavate küsimuste korral palub suusaliit ühendust võtta konkreetset tundi läbi viiva treeneriga, kelle number on samuti kodulehelt leitav.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles