T, 17.05.2022

Johaugi ümber lahvatas spordigalal taas dopinguteema

Postimees Sport
Johaugi ümber lahvatas spordigalal taas dopinguteema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Therese Johaug.
Therese Johaug. Foto: Christof Stache/AFP/Scanpix

Norra aasta naissportlaseks valiti murdmaasuusataja Therese Johaug, kes võitis 2021. aasta MMil neli kuldmedalit. Kuigi 33-aastase suusakuninganna võitu võis ette ennustada, siis mõned Norra suusakoondislased polnud sellega päri ja viitasid, et auhinna võitis lihtsalt tark dopingupatune.

Norra suusahüppajad Johann Andre Forfang ja Daniel Andre Tande ütlesid oma taskuhäälingus, et galaüritusel said liiga palju tähelepanu sportlased, kes ei tohiks tegelikult aasta sportlase tiitlile kvalifitseeruda.

Forfang oli oma väljaütlemistes veelgi otsekohesem. «Võin öelda, et Norras on palju häid naissportlasi, kuid eile läks peaauhind ühele väga targale sportlasele, kes on süüdimõistetud dopingu kasutamises,» ütles Forfang taskuhäälingus, vahendas VG.

Hilisematest kommentaaridest ja selgitustest keeldusid nii Forfang, Johaug kui ka viimase mänedžer Jorn Ernst. Forfang ja Tande oma mitmekordsed tiitlivõistluste medalistid ning kuulusid 2018. aasta Pyeongchangis olümpia meeskonnavõistluse võitnud Norra nelikusse.

Aasta meessportlaseks valiti keskmaajooksja Jakob Ingebrigsten, kes võitis Tokyo olümpial kuldmedali 1500 m jooksus.

Märksõnad
Tagasi üles