E, 6.02.2023

Djokovici konkurent: tal pole mingit õigust Austraalias olla

Karl-Joosep Küngas
Djokovici konkurent: tal pole mingit õigust Austraalias olla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Novak Djokovic ja Marton Fucsovics kohtusid viimati tenniseväljakutel möödunud aasta 8. novembril.
Novak Djokovic ja Marton Fucsovics kohtusid viimati tenniseväljakutel möödunud aasta 8. novembril. Foto: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/SCANPIX

Maailma tennise esireketi suhtes on paljudel konkurentidel eriarvamus. Ungari esireketi Marton Fucsovicsi arvates pole serblasel õigust Austraalias üldse viibida.

«Inimeste tervis on alati olnud kõige olulisem. Viimastel kuudel on olnud reegel, mis aitab meid sellest kriisist välja tulla. Selleks tuleb vaktsineerida, ent Djokovic pole seda teinud. Sellest aspektist antud lugu vaadates, pole Djokovicil mingit õigust Austraalias viibida,» lausus ungarlane New York Timesi ajakirjanikule Ben Rothenbergile.

Möödunud nädalal sekeldustesse sattunud Djokovic kinnitas sotsiaalmeedias, et plaanib kindlasti Austraalia lahtistel osaleda. Seda vaatamata kõikidele raskustele ja faktile, et ta võib peagi Austraalia võimudelt karistuse saada. Serblane võib halvimal juhul silmitsi seista aastase vanglakaristusega.

Djokovicil on aga ka toetajaid. Nimelt soovis serblasele Austraalia lahtistel edu seitsmekordne slämmivõitja Venus Williams.

Märksõnad
Tagasi üles