Kanepi võit lõi viimase naela sakslannade 45 aastat kestnud seeria kirstu

Endine maailma esireket Angelique Kerber pidi tunnistama Kaia Kanepi paremust.
Endine maailma esireket Angelique Kerber pidi tunnistama Kaia Kanepi paremust. Foto: ASANKA BRENDON RATNAYAKE/SCANPIX

Tennise Eesti teine reket Kaia Kanepi alistas täna Austraalia lahtiste avaringis Angelique Kerberi 6:4, 6:3 ja sellega sai läbi sakslannade 45-aastane seeria.

Nimelt ei ole esimest korda pärast 1977. aastat mitte ühtegi sakslannat Austraalia lahtiste teises ringis. Esmaspäeval langesid avaringis Andrea Petkovic ja Tatjana Maria, täna oli kord Kerberi käes.

Kanepi sai hästi minema kohe algusest. Ta mängis endale omaselt riskeerivalt, ent tegi üsna vähe lihtvigu. Tasuks 4:1 eduseis. Järgnes küll väike mõõn ning Kerber jõudis 4:4 viigini, ent eestlanna suutis end koguda ja avaseti siiski võita.

Teine vaatus kulges samuti pigem Kanepi dikteerimisel. Vaid 2:2 seisul tegi ta täna 34. sünnipäeva tähistavale Kerberile väikese kingituse, lubades vastase murdega peale, 3:2 juhtima. Aga see jäi sakslanna viimaseks päikesekiireks.

Võimsalt pommitanud Kanepi võitis järgmised neli geimi, seti 6:3 ja ühtlasi kogu matši tunni ja 20 minutiga. Lõpuks sai meie teine reket kirja 21 lihtviga, ent lausa 31 äralööki. Kerber tulistati põhimõtteliselt ribadeks.