R, 9.12.2022

Tipptennisisti servihäda on nii suur, et ajab suisa nutma

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Tipptennisisti servihäda on nii suur, et ajab suisa nutma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arina Sabalenka.
Arina Sabalenka. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Tennise Austraalia lahtistel jätkuvad maailma teise reketi Arina Sabalenka servihädad. Teises ringis tegi valgevenelanna tervelt 19 topeltviga.

Sabalenka servihädad algasid eelmise hooaja lõpus ning ta märkis pärast viimast kohtumist WTA finaalturniiril, et loodab neile uueks aastaks lahenduse leida. Kahjuks – konkurentide jaoks muidugi õnneks – pole nõnda aga läinud.

Näiteks osales Sabalenka Austraalia lahtiste eel Adelaide'is kahel turniiril, kus kaotas avaringis. 5. jaanuaril tegi ta sloveenitari Kaja Juvani (WTA 89.) vastu 18, kuus päeva hiljem Eesti juurtega rootslanna Rebecca Petersoni (WTA 82.) vastu 21 topeltviga.

Petersoni vastu ei suutnud Sabalenka oma tundeid vaka all hoida ning hakkas pärast üht järjekordset kohutavat servi nutma. Kohtunik uuris seepeale, kas valgevenelannaga on ikka kõik korras, ega ta pole viga saanud? «Kõik on hästi. Ma lihtsalt ei oska paremini servida,» vastas mängija.

Austraalia lahtistel alistas Sabalenka avaringis 12 topeltveast hoolimata australlanna Storm Sandersi (WTA 128.) ja teises ringis hiinlanna Wang Xinyu (WTA 100.). Kolmandas ringis astub talle vastu tšehhitar Marketa Vondroušova (WTA 41.).

Märksõnad
Tagasi üles