E, 16.05.2022

Kas tipptegijate hirm Kanepi suudab taas üllatada ka maailma teist reketit?

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kas tipptegijate hirm Kanepi suudab taas üllatada ka maailma teist reketit?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arina Sabalenka.
Arina Sabalenka. Foto: PAUL CROCK/AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 115.) pole küll enam aastaid kuulunud maailma edetabeli 40 parema sekka, ent temaga tuleb arvestada igal turniiril. Seda tõestab kogenud mängija taas ilmekalt tänavustel Austraalia lahtistel. 

Juba hooaja esimese suure slämmi turniiri eel reklaamis WTA koduleht välja, et 36-aastast Kanepit tuleb karta. Prohvetlikud sõnad, sest kohe avavoorus lülitas ta konkurentsist endise esireketi, praegu edetabeli 20. real asuva Angelique Kerberi. 

Nüüdseks on eestlanna jõudnud välja 16 parema hulka. Järgmistel ringides alistas Kanepi asetamata mängijad, Marie Bouzkova (WTA 86.) ja Maddison Inglise (WTA 133.). Järgmisena ootab ees aga kõva pähkel, maailma teine number Arina Sabalenka. 

Aga ilmselt ei oota jõuline valgevenelanna meie tennisisti sugugi suure rõõmuga. Omavahel on varem kohtutud korra. Aasta tagasi, Austraalia lahtiste eelturniiril Gippsland Trophy'l võitis Kanepi 6:1, 2:6, 6:1. 

«Tal on hea serv, ta lööb väga tugevasti. Eeldan, et ta mängib väga hästi,» rääkis Kanepi lühidalt pärast Inglise alistamist järgmisest konkurendist.

23-aastase Sabalenka Austraalia lahtised pole kulgenud veenvalt. Kõik senised mängud on läinud otsustavasse setti, kuigi vastased olnud pigem keskmikud. Ta on jagu saanud Storm Sandersist (WTA 128.), Xinyu Wangist (WTA 100.) ja Markéta Vondroušovast (WTA 41.). 

Sabalenka on tuntud tugevate löökide ja heal päeval mõrvarliku servi poolest. Aga pallingul tuleb sisse ka kõvasti apse. Näiteks pärast tänast Vondroušova alistamist ütles ta, et «olen õnnelik, et tegin vaid 10 topeltviga.»

Kui Sabalenka jõudis Austraalias neljandasse ringi teist (esimest puhku mullu), siis Kanepi alles esimest korda. Teistel slämmidel on nende laeks jäänud vastavalt pool- ja veerandfinaalid. 

«Järjekordne kõva pommitaja. Tuleb kindlasti huvitav mäng ja ootan seda väga,» vaatas Sabalenka ette esmaspäevasele lahingule eestlannaga. 

Muide, statistika tõestab ilmekalt, et Kanepi on suurturniiridel ohtlik vastane. Slämmidel on ta esikümne mängijate alistanud 18 mängust 10, ülejäänud mõõduvõttudel on saldo 29/5. 

Märksõnad
Tagasi üles