Nagu Jaak Mae: Kanepi järgmisel vastasel läheb soojaks saamisega aega

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Copy
Arina Sabalenka Austraalia lahtistel.
Arina Sabalenka Austraalia lahtistel. Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Murdmaasuusatajat ja olümpiapronksi Jaak Maed teati ikka sportlasena, kes alustas aeglaselt, aga kogus siis tempot. Näiteks Salt Lake City 2002. aasta talimängudel oli ta 15 km eraldistardist klassikasõidus viimasel kolmel kilomeetril kiirem ka kulla noppinud Andrus Veerpalust. Aeglane startija on ka tennise Austraalia lahtistel Kaia Kanepi (WTA 115.) järgmine vastane Arina Sabalenka (WTA 2.).

Sabalenka on alates eelmise aasta lõpus Mehhikos Guadalajaras toimunud WTA finaalturniirist olnud suures hädas oma serviga, tehes väga palju topeltvigu. Ka Austraalias pole valgevenelanna üleliia veenvat mängu näidanud, sest neljandasse ringi ehk 16 parema hulka on ta jõudnud kolm setti kestnud lahingutega.

Pärast kolmandas ringis Marketa Vondroušova (WTA 41.) alistamist märkis Sabalenka pressikonverentsil, et ta tahab väga mänge võita kahes setis, võib-olla isegi liiga palju.

«Tundub, et esimene sett on mulle soojenduseks ja hakkan alles pärast seda mängima,» rääkis tennisist. «Alustan liiga emotsionaalselt, üritan liiga palju vigu vältida, kuid asi kukub välja täpselt vastupidi.

Kui olen kaotusseisus, siis mõtlen, et ei tohiks liiga tugevalt servida ja lähen paanikasse. Üritan servile mitte mõelda. Täna selline viis aitas mind. Olin oma vastuvõtus kindel ja see lubas mul servi üle mitte põdeda ning paremini pallida.»

Sabalenka ja Kanepi matš toimub Eesti aja järgi esmaspäeval. Millal täpselt, see pole veel teada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles