Eesti suusahüppaja on hämmingus: enda meelest asjad toimivad, aga ei lenda mitte kuskile

Artti Aigro.
Artti Aigro. Foto: ALEKSANDRA SZMIGIEL/Scanpix

Artti Aigro sai täna Saksamaal Titisee-Neustadti MK-etapil 34. koha.

Eilsest kvalifikatsioonist sai Aigro edasi õige napilt, sest tuli 63 sportlase arvestuses 47. kohale. Teise eestlasena võistlustules olnud Kevin Maltsev jäi 56. positsioonile.

Tänasel põhivõistlusel lendas Aigro 117 m kaugusele ja sai kirja 103 punkti. Kusjuures proovihüppel kandus Eesti mägikotkas neli meetrit kaugemale. Kui proovivoorus jäi ta 32. kohale, siis põhivõistlusel jäi ta kaks kohta tahapoole ehk 34.

Võistluse võitis sakslane Karl Geiger (288,3 p), kes edestas sloveenlast Anze Laniseki (283,1 p) ja kaasmaalast Markus Eisenbichlerit (273,9 p). Ühtlasi vahetas ka MK-sarja liider, sest seni esikohta hoidnud Ryoyu Kobayashi lõpetas võistluse viienda kohaga ja pidi kollase liidrisärgi loovutama Geigerile.

Aigro oli võistlusest löödud. «Ei oskagi midagi öelda täna. Enda meelest asjad toimivad, aga ei lenda mitte kuskile,» ütles eestlane.