P, 25.09.2022

Tuul ja lumi jätsid eestlannast maailmameistri EMil pjedestaalist kaugele

Toimetas Karl Juhkami
Tuul ja lumi jätsid eestlannast maailmameistri EMil pjedestaalist kaugele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Daisy Kudre.
Daisy Kudre. Foto: Mattias Johansson/Eesti Orienteerumisliit

Bulgaarias jätkuvatel suusaorienteerumise EMil jäeti pühapäevane sprinditeade lumetuisu tõttu ära. Ka esmaspäeval tuli lühirajavõistluse starti tunni võrra edasi lükata, kuid lõpuks õnnestus Vana Maailma paremad siiski välja selgitada. 

Naiste kuld läks 5,7 km pikkusel rajal 17-sekundilise eduga venelanna Maria Ketškinale. Tuules ja lumesajus suutis ennast hõbemedalile sõita mullune jälitussõidu MM-kuld, rootslanna Lisa Larsen, kes kümme aastat tagasi võistles veel edukalt murdmaasuusatamise MK-sarjas.

Pronksi sai, nagu sprindiski, venelanna Tatjana Oborina. Daisy Kudre sõit mägistel ja pehmetel radadel seekord kõige paremini ei õnnestunud ja leppida tuli 9. kohaga, kaotust võitjale kogunes 3.17.

«Täna oli tõesti väga raske võistlus – eelkõige füüsiliselt, aga ka tehniliselt. Teevalikuülesanded olid keerulised ja kaardilugemine intensiivne, seda kõike raskendas lumesadu. Andsin endast parima, tegin tehniliselt normaalse sõidu ja pingutasin lõpuni nii kuidas jaksasin. Tulemus nii koha kui ajalise kaotuse poolest kindlasti üleliia rõõmu ei too, pean tänast sooritust tõsiselt analüüsima ja välja selgitama kuidas järgmine kord paremini sõita,» kommenteeris kahekordne maailmameister oma etteastet.

Naiste esikolmik ja eestlaste tulemused

1. Maria Ketškina (Venemaa) 37.32

2. Lisa Larsen (Rootsi) 37.49

3. Tatjana Oborina (Venemaa) 38.02

9. Daisy Kudre 40.49

32. Epp Paalberg 46.48

38. Doris Kudre 49.57

Meeste 7 km pikkusel rajal võitis teise kulla järjest venelane Valdislav Kisseljov (44.02). Tema edu kaasmaalase Andrei Lamovi ees oli tervelt 2.17, pronksi teenis rootslane Linus Rapp. Eesti parim oli taas Mattis Jaama, kes kaotas peamiselt füüsilise soorituse arvelt 11.53 ja lõpetas 29. kohaga.

«Tegemist oli väga raske sõiduga. Tempo oli algusest peale ühtlaselt rahulik, sest tavapärane võistluskäik sisse ei läinudki. Analüüs näitab, kui palju teevalikute tõttu aega kaduma läks, kuid enesetunne ütleb, et tulemus tehnilise soorituse taha ei jäänud,» lausus Jaama.

Meeste esikolmik ja eestlaste tulemused

1. Vladislav Kisseljov (Venemaa) 44.02

2. Andrei Lamov (Venemaa) 46.19

3. Linus Rapp (Rootsi) 46.58

29. Mattis Jaama 55.13

31. Andres Rõõm 55.55

40. Kevin Hallop 61.33

50. Rimmo Rõõm 68.12

Märksõnad
Tagasi üles