JÄRELVAADATAV ⟩ Narva šokeeris kodujääl pealinnast kohale sõitnud külalisi

Coolbeti hokiliigas teenis tabeli viimane Narva PSK täna kolmanda võidu järjest, alistades kodujääl Tallinna HC Vipersi 7:3 (0:1, 6:1, 1:1). Võiduga tõusis piirilinna meeskond turniiritabelis kuuendale kohale ning jääb sõelmängudele viivast joonest viie punkti kaugusele.

Avakolmandiku võitsid külalised Denis Antonovi väravast 1:0, kuid teisel perioodil kallutas kodumeeskond kohtumise täielikult enda kasuks, juhtides enne viimasele vaheajale minekut 6:2. Viimasel kolmandikul viskasid mõlemad meeskonnad ühe värava.

Narva PSK poolel olid resultatiivseimad Maksim Burkov (2+0), Nikita Kirillov (1+3) ja Vladislav Busarov (1+1). Käe said valgeks kaAleksandr Saprõkin, Jegor Nevzorov ja Kirill Iljin. HC Vipersi leeris skoorisid lisaks Antonovile veel Gennadi Filippov ja Roman Derljuk, kõigile kolmele väravale tegi eeltöö Alexei Shantyka.

Narva PSK väravavaht Daniil Seppenen tõrjus mängu jooksul 31 vastaste pealeviset, HC Vipersi tagalat kaitsnud Yan Shepelev ja Mihail Pegashov tegid kahepeale kahjutuks 41 litrit.

Lisaks narvalastele tundsid täna võidurõõmu ka Tartu Välk 494 ja HC Kurbadsi mehed.

Liiga liider Välk 494 alistas Astri Arenal Kohtla-Järve SK Viru Sputniku tulemusega 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Kohe mängu alguses pääses seekord kodumeeskonna rollis olnud Viru Sputnik Daniil Smirnovi väravast juhtima, veidi hiljem seadis Stefan Garanin jalule viigi. Teisel kolmandiku keskel viis Maksim Turovski tartlased ette, võidu kindlustasid Otar Sahokia ja Smitri Shapovalovi (1+1) tabamused viimase kolmandiku lõpus.

SK Viru Sputniku väravavaht Sergei Andreev tõrjus mängu jooksul koguni 52 vastaste pealeviset, tartlasest üleväljakolleeg Dmitri Rovda tegi kahjutuks 15 litrit.

Teisel ja kolmandal kohal olevate meeskondade omavahelises heitluses alistas Riia HC Kurbads oma koduhallis Tallinna HC Panteri tulemusega 4:2 (0:0, 1:0, 3:2). Võitjate väravad viskasid Roberts Binde, Toms Hartmanis (1+1), Marcis Zembergs ja Renars Undelis (1+2), Davids Livšics kogus kaks tulemuslikku söötu. HC Panteri poolel oli mõlemal korral täpne Kevin Parras.

HC Kurbadsi väravavaht Arginto Milbergs tõrjus mängu jooksul 43 ning HC Panteri puurilukk Villem-Henrik Koitmaa 32 vastaste pealeviset.

Coolbet Hokiliiga tabeliseis: Tartu Välk 494 23 (14), HC Kurbads 18 (12), HC Panter 15 (14), HC Vipers 12 (11), HC Everest 12 (10), Narva PSK 7 (16), SK Viru Sputnik 5 (11).