N, 23.03.2023

47-aastane Kriisa ei suutnud «väikest» Kalevit ka Pärnu vastu võidule aidata

Karl-Joosep Küngas
47-aastane Kriisa ei suutnud «väikest» Kalevit ka Pärnu vastu võidule aidata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mihkel Kirves viskas üleplatsimehena 21 punkti.
Mihkel Kirves viskas üleplatsimehena 21 punkti. Foto: Madis Sinivee

Eesti-Läti ühisliigas võõrustas Pärnu Sadama meeskond Tallinna Kalev/TLÜ-d ning teenis kindla 98:72 võidu.

Tallinna Kalevil on käsil väga nukker seeria, sest nende viimane võit pärineb möödunud aasta 13. novembrist. Pärast seda on järjepanu tunnistatud üheksas kohtumises vastaste paremust ning neist viimane tuli just täna Pärnule.

Pärnuga suutis Kalev sammu pidada ainult avaveerandi, mis lõppes viigiliselt 20:20. Pärast seda pani koduväljakul mänginud pärnakad sisse järgmise käigu ning paisutasid eduseisu kahekohaliseks.

Kui kolmandal neljandikul suutsid külalised vahet stabiilselt 8-13 punkti vahel hoida, siis viimasel vaatusel sai nende jaks otsa. Pärnu võitis viimase veerandaja 31:16 ning kogu mängu lõpuks 98:72.

Pärnu poolel säras kaksikduubliga Mihkel Kirves, kelle arvele märgiti 21 punkti ja 11 lauapalli. Robert Valge lisas 20, Andris Misters 16 ja Siim-Markus Post 14 silma. Viimase arvele jäi ka 12 korvisöötu. Külaliste parimana tõi Eric Schmalz 18 punkti. 47-aastane vanameister Valmo Kriisa jõudis veidi enam kui 11 minuti juures tuua 5 punkti ja 4 korvisöötu.

Pärnu teenis nõnda täna hooaja kaheksanda võidu, seitsme kaotuse kõrvale. See tõstis nad turniiritabelis kuuendale kohale. Kolme võidu kõrvale 13 kaotuse teeninud Kalev jätkab viimasel ehk 14. positsioonil.

Märksõnad
Tagasi üles