P, 25.09.2022

Daisy Kudre teenis EMi tavarajal viienda koha

Postimees Sport
Daisy Kudre teenis EMi tavarajal viienda koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Daisy Kudre EMi tavaraja stardis.
Daisy Kudre EMi tavaraja stardis. Foto: Per Frost

Bulgaarias jätkuvatel suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel oli viimase individuaaldistantsina kavas ühisstardist tavarada.

Pikk ja väga mägisel maastikul kulgenud rada kujunes kõigile rängaks katsumuseks. Tõusumeetreid oli naiste rajal 640 ja meestel koguni üle 1000.

Kudre püsis kogu 18 km pikkusel rajal paremate hulgas ja lõpetas võistluse viiendana. «Täna oli väga külm ja tuuline ilm. Enne starti tundsin lühirajavõistluse järelmõjuna, et olen liimist lahti, raske oli leida õiget tuju ja motivatsiooni. Tavarada oli brutaalselt raske, juba neljandas punktis oli vere maik suus ja selge, et täna on vaja lihtsalt meeletult kannatada,» kommenteeris ta.

«Suusad olid vaatamata rasketele määrimisoludele väga hästi ette valmistatud ja aitasid täna hea tulemuse saavutamisele tublisti kaasa. Tehniliselt tegin õigete teevalikutega igati hea soorituse. Füüsiliselt pigistasin endast kõik välja ja kui nägin, et viimasel ringil on mul konkurentidest pisut lühem hajutus, mis annab võimaluse kohta parandada, siis andis see mulle lisajõudu. Olen oma sõidu ja kohaga väga rahul ja lausa uhke enda üle,» jätkas ta.

Epp Paalberg sai 28. koha (+27.39), Doris Kudre murdis raja teises pooles suusa ja katkestas, et säästa jõudu teatevõistluseks.

Naiste esiviisik

1.Maria Ketškina (Venemaa) 106.38
2.Olesja Rjazanova (Venemaa) 106.43
3.Aljona Trapeznikova (Venemaa) 108.08
4.Lisa Larsen (Rootsi) 108.27
5.Daisy Kudre (Eesti) 110.43

Meeste konkurentsis murti lõpuks venelaste ülemvõim, kui kulla teenis norralane Jörgen Baklid ajaga 125.27 ja hõbeda bulgaarlane Stanimir Belomažev ajaga 125.42. Venemaale seekord vaid pronks, mille võitis Andrei Lamov ajaga 125.58.

Parim Eesti mees oli taas Mattis Jaama, kes lõpetas 27. kohal ajaga 143.50. Andres Rõõm oli 34. (+24.53), Kevin Hallop 40. (+34.10), Rimmo Rõõm katkestas.

«Ma läksin starti teadmisega, et kõrge koha peale minust sõitjat ei ole ja kulgesin ühtlaselt pigem «rahulikus võistlustempos», et ikka lõpuni jõuaks, kuna eelnevate päevade jooksul sain aru, et füüsiline vorm hetkel kõrgmäestiku mägistel radadel enamat ei võimalda. Tehniliselt kulges sõit küllaltki hästi. Paar etappi saanuks veidi paremini, kuid üldiselt oli hea ja kontrollitud sooritus,» lausus Jaama.

Märksõnad
Tagasi üles