N, 8.12.2022

Neuville oli pettunud, et tiimikaaslane Monte Carlos «kergelt» alla andis

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Neuville oli pettunud, et tiimikaaslane Monte Carlos «kergelt» alla andis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Thierry Neuville.
Thierry Neuville. Foto: FRANCOIS FLAMAND via www.imago-images.de/SCANPIX

Autoralli MM-sarja hooaja avaetapp Monte Carlos kujunes Hyundaile äärmiselt raskeks. Finišisse jõudis vaid üks uus hübriidauto, Thierry Neuville lõpetas kuuendal kohal. Raja äärde jäid nii Ott Tänak kui ka Oliver Solberg. 

Tänaku katkestamise konkreetne põhjus jäigi lõpus veidi segaseks. Muresid oli aga rohkem kui üks. Ühest küljest polnud eestlasel enam piisavalt terveid rehve, et lõppu jõuda, teisalt tegi muret ka Hyundai mootor. Igatahes pühapäeval ta enam ei võistelnud. 

Solberg võitles kogu nädalalõpu autosse tunginud kütuseaurudega. Õhk oli suitsust paks ja nõnda otsustas 20-aastane piloot võistkonna loal pärast viimase päeva esimest katset enda ja kaardilugeja Elliott Edmondsoni tervise kaalutlustel katkestada. Neuville oli noores tiimikaaslases pettunud. 

«Me mõlemad oleksime saanud tiimile punkte tuua. Oleme ettevalmistustel teinud kõvasti tööd ja näinud meeletult vaeva. Mitte ainult mina ja [kaardilugeja] Martjin [Wydaeghe], vaid kogu tiim. Väga kahju, et see tulu ei toonud,» ütles belglane DirtFishile. «Ma oleksin tahtnud näha, et Oliver toob väikese probleemi kiuste auto finišisse.»

Monte Carlost teenis enim punkte, 42, M-Sport. Toyota kontos on 39, Hyundail 13 silma. Hooaja teine etapp peetakse 24.–27. veebruarini Rootsis. 

Märksõnad
Tagasi üles