Kanepi kukutanud poolatar langes poolfinaalis, Austraalia lahtise võitja paistab juba paigas olevat

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Danielle Collins (vasakul) ja Iga Swiatek.
Danielle Collins (vasakul) ja Iga Swiatek. Foto: Loren Elliott/REUTERS/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel selgusid naiste üksikmängu finalistid. Hooaja esimene suur slämm saab igal juhul uue tšempioni, sest kodupubliku lemmik Ashleigh Barty (WTA 1.) ja ameeriklanna Danielle Collins (WTA 30.) pole sel turniiril kunagi nõnda kaugele jõudnud.

Laupäevasele finaalile läheb kindla soosikuna vastu maailma esireket. Barty pole turniiri jooksul kaotanud ainsatki setti, parimal juhul võitis Amanda Anisimova neljandas ringis tema vastu ühes vaatuses neli geimi. Ülejäänud partiides on see näitaja olnud 0–3.

Poolfinaalis alistas Barty napilt üle tunni kestnud mängus Madison Keysi (WTA 51.) 6:1, 6:3. Varasemalt oli 25-aastane austraallanna jõudnud kodusel slämmil korra nelja parema hulka. Tema kaks triumfi pärinevad Prantsusmaa lahtistelt (2019) ja Wimbledonist (2021).

Detsembris 28. sünnipäeva tähistav Collins mängib elu parimat turniiri. Ameeriklanna jõudis Austraalia lahtistel poolfinaali ka 2019. aastal, ent ülejäänud slämmid on läinud pigem nigelalt. Tema auhinnakapist leiab kõigest kaks WTA-tiitlit.

Poolfinaalist kujunes Collinsi jaoks turniiri üks lihtsamaid mänge. Ta pani 1:19 kestnud matšis kindlalt 6:4, 6:1 paika eile Kaia Kanepi teekonna lõpetanud poolatari Iga Swiateki.

Barty ja Collins on varem kohtunud neljal korral. Muide, ameeriklanna ainus võit, 6:3, 6:4 pärineb aasta tagant, kui vastamisi mindi Austraalia lahtiste eelturniiril.

Enne finaali said tennisistid äärmiselt erineva koormuse. Barty vajas võitudeks vaid 6 tundi ja 6 kuut minutit, samas kui Collins on pingutanud 37 minutit üle 10 tunni.