K, 29.11.2023

Vormel 1 on läbirääkimistes riigiga, kus pole GPd kunagi toimunud

Postimees Sport
Facebook
Comments
Juan Pablo Montoya (vasakul) on Kolumbia kõige edukam F1-sõitja. Foto 2003. aastast, kus poseerivad veel toonane F1 juht Bernie Ecclestone (vasakult teine), Michael Schumacher ja Kimi Räikkönen.
Juan Pablo Montoya (vasakul) on Kolumbia kõige edukam F1-sõitja. Foto 2003. aastast, kus poseerivad veel toonane F1 juht Bernie Ecclestone (vasakult teine), Michael Schumacher ja Kimi Räikkönen. Foto: Via Www.imago-images.de/scanpix

Kolumbia valitsus teatas, et on asunud läbirääkimistesse vormel-1 sarjaga, et tuua riiki kauaoodatud Grand Prix' etapp.

Riigi president Iván Duque Márquez kinnitas sellekohaseid kuulujutte ajakirjanikele. Kuigi riigis pole veel isegi F1 jaoks sobilikku rada, siis ilmselt tuleks kuningliku klassi võõrustamiseks rajada linnaring. Räägitud on Kolumbia põhjaosas asuvast Barranquilla sadamalinnast.

«Ühise eesmärgi nimel tööd tehes võib see unistus teoks saada. Linnapea Jaime Pumarejo Heins ütles, et on võimalik luua kavandid. Kopa maasse löömiseni läheb veel aega, aga läbirääkimised F1ga on juba käimas. Toetame seda ettepanekut igati,» ütles president Márquez PlanetF1 andmetel.

Tänavu algav F1 hooaeg tuleb rekordiliselt pikk, sest märtsist novembrini sõidetakse 23 etappi. Sarja juhtkond on varem vihjanud, et võistluskalendrit soovitakse muuta veel tihedamaks.

Kolumbia kõige kuulsam F1-piloot on Juan Pablo Montoya, kes võistles sarjas aastatel 2001–2006. 95 etapil osalenud Montoya võttis Williamsi ja McLareni ridades seitse Grand Prix' esikohta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles