Tass tegi NCAAs karjääri parima mängu ja aitas oma meeskonna suurest kaotusseisust võidule

Matthias Tass (vasakul).
Matthias Tass (vasakul). Foto: Kirby Lee/USA Today Sports/Scanpix

USA korvpalli üliõpilasliigas NCAA võitis Matthias Tassi ülikool Saint Mary’s Gaels läinud ööl San Francisco Donsi 72:70 (24:42), eestlane viskas võidumängus 27 punkti.

Saint Mary’se mängu algus jättis soovida, sest poolaeg kaotati 23 silmaga. Teisel poolajal tehti aga imeline tagasitulek, milles mängis suurt rolli ka algviisikusse kuulunud Tass, kes viibis lõpuks väljakul 32 minutit, tõusis 27 punktiga üleplatsimeheks ja noppis 12 lauapalli.

Tass on korra ka varem NCAAs 27 punkti visanud, seda detsembris, kuid nüüdne mäng on selgelt tema ülikoolikarjääri säravaim saavutus. Teine eestlane Leemet Böckler seekord platsile ei pääsenud.

Saint Mary’s on sel hooajal saanud 16 võitu ja neli kaotust, lääneranniku konverentsis ollakse kolmandal kohal.

Carlos Jürgensi ülikool Oral Roberts Golden Eagles võitis 100:88 (42:46) Omaha Mavericksi. Algviisikusse kuulunud eestlane viskas kuus punkti, mis tulid kõik kaugvisetest. Oral Roberts on teeninud 14 võidu ja seitse kaotust.