VIDEO ⟩ Sander Raieste jooksis 250-päevase mängupausi järel Euroliigas platsile ja esines soliidselt

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Sander Raieste (paremal) sai viimati Euroliigas platsile mullu, 3. märtsil.
Sander Raieste (paremal) sai viimati Euroliigas platsile mullu, 3. märtsil. Foto: David Aguilar/EPA/Scanpix

Eesti korvpallikoondise ääremängija Sander Raieste kuulus üle väga pika aja Euroliigas Hispaania suurklubi Vitoria Baskonia koosseisu ning sai ka võõrsil peetud matšis Ateena Panathinaikose vastu platsile.

Poole aasta jooksul kahel põlvelõikusel käinud Raieste pääses viimati väljakule möödunud aasta 23. mail, mil Baskonia kaotas koduliigas Manresale. Ta teenis siis veidi üle 2 minuti. Pikk mängupaus lõppes täna.

Raieste sai täna esimest korda väljakule, kui avaveerandit jäi mängida 35 sekundit. Vaatamata vähesele praktikale tegutses ta kohe algusest peale endale omase hea energia ja agressiivsusega.

Kokku teenis 204-sentimeetrine pallur 9 minutit ja 44 sekundit. Raieste küll skoori ei avanud, eksides ühel kaugviskel, kuid noppis kolm lauapalli, blokeeris ühe vastaste viske ning andis resultatiivse söödu. Muide, enne tänast mängis ta Euroliigas viimati eelmise aasta 3. märtsil.

Tervikuna oli Baskonial aga üsna must päev. Hõredate rividega, vaid üheksa mehega mängides kaotati avaveerand juba 8:22 ning poolajaks kasvas vahe 18-punktiliseks.

Viimase neljandiku küll külalised võitsid 31:18, ent vahepeal 27 silma peale kärisenud kaotusseisust välja ronida ei õnnestunud. Lõpuvile kõlades särasid tablool võõrustajate võidunumbrid 75:63.

Mõlemad tiimid on Euroliiga tabeli teises pooles. Baskonia hoiab 18 satsi konkurentsis 15. (7 võitu/14 kaotust), Panathinaikos 17. (5/15) kohta.

Enne mängu

Tõsi, kuigi Raieste tervise kohta täpsemat info puudub, oli ta üks kümnest Baskonia mängijast, kes eile Euroliiga kohtumiseks Panathinaikosega Ateenasse lendas.

Mängueelsel viskamisel vigastas korvialune jõud Matt Costello hüppeliigest, mistõttu Baskonia niigi hõredad rivid muutusid veelgi hapramaks. Mänguks anti üles vaid üheksa meest.

22-aastane ääremängija on ainus eestlane, kes viimasel kahel aastal Euroopa tugevaimas klubisarjas mänginud.

Baskonia hooaeg pole möödunud kergelt. Lisaks Raiestele on vigastustega probleeme olnud ka paljudel teistel. Euroliigas hoiti enne tänast 15. (7 võitu/13 kaotust) ja Hispaania meistrivõistlustel 6. (10/8) kohta.

Novembri keskpaigas tehti vangerdus peatreeneripingil. 2019. aasta lõpust tiimi tüürinud kogenud Duško Ivanovici asemel palgati samuti teenekas horvaat Neven Spahija.

Raieste sõlmis tunamullu augustis Baskoniaga 2024. aasta suveni kestva lepingu.