VIDEO Vene aitas tiimi Itaalias ülivajaliku võiduni, ekskalevlaselt Keene'ilt vägev kontsert

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Siim-Sander Vene võitu tähistamas.
Siim-Sander Vene võitu tähistamas. Foto: Pallacanestro Varese/Scanpix

Siim-Sander Vene jätkab koos Varese meeskonnaga teekonda Itaalia korvpalli kõrgliiga tabeli põhjast tipu suunas. Eile hilisõhtul teeniti võõral väljakul magus 90:84 võit Trentino üle.

Väga võrdselt kulgenud kohtumises ei õnnestunud kummalgi poolel vahet eriti suureks käristada. Viimasele minutile vastu minnes oli Varese edu minimaalne, 83:82.

Lõpuga kallutati mäng siiski enda kasuks. Olulist rolli täitis selles ka Vene, kes 85:82 seisult 46 sekundit enne lõpuvilet ründelaua noppis. Järgnes endise Kalev/Cramo tagamehe Marcus Keene'i kolmene ja vastane oligi lõplikult murtud.

Osav jänki tõusiski mängu suurimaks kangelaseks. Keene'i arvele kogunes 33 minutiga 31 punkti (kolmesed 13/5), 6 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Kusjuures väle ja osav pallur sekkus mängus pingilt.

Põhiviiskusse kuulunud Vene müttas 27 minutit, tuues selle ajaga 8 punkti (väljakult 7/3, vabavisked 2/1) ja neli lauda, millest kaks ründest. Lisaks kanti protokolli tulemuslik sööt.

Suurtes muutuste tuules seilava Varese olukord muutub üha rõõmsamaks. Vahepealse kaotusteseeria järel on nüüd võidetud kaks mängu järjest ning ohutsoonist ehk tabeli põhjast pääseti. Tõsi, seis on äärmiselt tihe. 7.-16. kohta lahutab vaid kaks võitu.