Jarmo Jagomägi
, Reporter
Sander Raieste.
Sander Raieste. Foto: Baskonia/Facebook

Korvpalli Euroliigas pidi Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia tunnistama koduplatsil Piraeusi Olympiacose 72:62 paremust.

Kuigi külalised haarasid varakult juhtohjad, püsis Baskonia pidevalt sabas. Neljandal veerandajal käis pikalt punkt-punkti heitlus. Viimase 2.50ga tegi Olympiacos 60:60 viigiseisult aga 12:2 vahespurdi ja vormistas võidu.

Positiivsele poolele võib kanda, et Raieste on pärast pikka vigastuspausi platsil. Minuteid ei tule küll palju, ent midagi siiski. Olympiacose vastu müttas ta 15 sekundit üle 6 minuti, viskas 2 punkti (väljakult 1/1), noppis 2 lauapalli, tegi vaheltlõike ja blokeeris ühe viske.

Muide, enne eile hilisõhtut skooris Raieste viimati Euroliigas 2021. aasta 26. veebruaril, mil ta viskas võidumängus Belgradi Crvena Zvezda üle 5 silma. See tähistab ka tema selle liiga rekordit. Kokku on ta Euroopa tugevaimas sarjas visanud 13 mänguga 9 punkti.

Järjekordse kaotuse teenis Kaunase Žalgiris, jäädes koduplatsil 67:76 alla Kaasani Unicsile.

Tabeli liidrikohta kindlustas Madridi Real. Kodus alistati kindlalt 85:64 Peterburi Zenit.