Sel nädalavahetusel peeti Lasnamäe kergejõustikuhallis Rahvusvaheline mitmevõistlus ja ühtlasi Eesti talvised mitmevõistluse meistrivõistlused. Lisaks väliskülalistele teeb võistlusel kaasa 2018. aasta sise-MMi seitsmevõistluse pronksmedalist Maicel Uibo. Postimees hoiab võistlustel silma peal.

1000 m jooks

Võimast võistlust teinud Hausenberg näitas head aega ka 1000 m jooksus, kui finišeeris ajaga ajaga 2.58,45. Oma seni parimal võistlusel oli ta jooksnud pea 10 sekundit aeglasemalt. Lõpuks kogus ta 6143 punkti.

Teise koha sai üldarvestuses Risto Lillemets, kes jooksis 1000 m jooksus aja 2.42,41 ja sai kirja 6006 punkti. Kolmandaks tuli 5840 silma kirja saanud Taavi Tšernjavski.

Teivashüpe

Võistlus ebaõnnestus täielikult Uibol, kes ei suutnud kolmel korral alistada algkõrguseks valitud 5.02. Nüüd on selge, et MM-pilet jääb tal lunastamata. Seevastu jätkas suurepärast võistlust Hausenberg, kes ületas koguni kõrguse 5.22, mis annab väga tugeva punktilisa.

Pärast kuut ala on Hausenbergil koos 5463, edestades enda rekordgraafikut koguni 245 punktiga.

60 meetri tõkkejooks

Pärast avapäeva liidrikohta hoidnud Hausenberg jätkas võistlust parimal viisil. Tartlane püstitas tõkkejooksus isikliku rekordi, kui sai kirja 7,96. Lillemets suutis samuti isikliku tippmargiga alustada, kui jooksis 8,04. Tšernjavskile 8,12 ja Uibole 8,34.

Seis pärast viiendat ala: 1. Hausenberg 4484, 2. Larringa 4392, 3. Uibo 4307, 4. Lillemets 4273, 5. Tšernjavski 4135.

Kõrgushüpe

Avapäeva lõpetuseks püstitas Uibo kõrgushüppes isikliku rekordi, kui suutis esimesel katsel alistada 2.19. Pettumus oli kõrgushüpe kindlasti Hausenbergile, kellele jäi kirja 1.98 ning tartlasel läks kaduma 55 punkti.

Üldseis pärast avapäeva: 1. Hausenberg 3492 (+167), 2. Uibo 3409 (-27), 3. Larringa 3364, 4. Lillemets 3301(-67), 6. Tšernjavski 3183 (-69).

Kuulitõuge

Ilus seitsmevõistlus jätkus Hausenbergi jaoks ka kuulitõukes, kus ta sai kirja 14.04, mida on enam kui meetri jagu kui tema rekordseerias. Teised Eesti tipud andsid natuke enda rekordiga võrreldes punkte ära.

Seis pärast kolmandat ala: 1. Hausenberg 2707, 2. Larringa 2551, 3. Lillemets 2488, 4. Tšernjavski 2478, 6. Uibo 2427

Kaugushüpe

Hausenberg jätkas suurepärast esitust ka kaugushüppes, kus talle märgiti parimal katsel kirja koguni 7.92. Maicel Uibo leppis täna 7.36-ga ning andis veidi rekordseeriale punkte ära. Võistlus ebaõnnestus täielikult Rosenbergil, kes pidi leppima nulliga.

Seis pärast kaht ala: 1. Hausenberg 1976 punkti, 2. Larringa (Portugal) 1761, 3. Lillemets 1752, 4. Tšernjavski 1725, 5. Uibo 1685.

60 meetri jooks

Avaala võitis Hans-Christian Hausenberg ajaga 6,85 (936 punkti). Teine oli isikliku rekordi 6,93ga Risto Lillemets (907), kolmas oma tippmarki, 6,97 korranud Kristjan Rosenberg (893).

Võrreldes rekordigraafikuga natuke ära andnud Uibo oli 7,27ga (789) 11. mees.

Täiendame uudist jooksvalt!

Eestlaste isiklikud rekordid:

Maicel Uibo 6265 punkti (7,20, 7.41, 14.30, 2.17, 8,19, 5.30, 2.38,51)
Risto Lillemets 6089 punkti (6,97, 7.28, 14.14, 2.07, 8,14, 5.01, 2.42,15)
Kristjan Rosenberg 5986 punkti (7,01, 7.25, 13.62, 2.13, 8,37, 4.87, 2.42,96)
Taavi Tšernjavski 5910 punkti (7,09, 7.26, 14.49, 1.96, 8,17, 4.80, 2.40,35)
Hans-Christjan Hausenberg 5804 punkti (6,91, 7.43, 12.75, 2.04, 7.97, 4.98, 3.08,25)

Enne võistlust

Esialgsest stardinimekirjast leiab 18 kergejõustiklast, kokku seitsmest erinevast riigist. Uibo on kindlalt parima isikliku rekordiga (6265), kuid talle soovivad kindlasti kandadele astuda kodused konkurendid Risto Lillemets (6089), Kristjan Rosenberg (5986), Taavi Tšernjavski (5901) ja Hans Christian Hausenberg (5804).

Piiritagustest rivaalidest võivad suurde mängu sekkuda valgevenelane Vitali Žuk (6010) ja Portugali sportlane Abdel Kader Larrinaga (5857).

Peamine võitlus käib märtsi keskel peetava Belgradi sise-MMi pileti eest. Kuna Karel Tilga on sinna kutsega juba pääsu taganud, jääb Eesti seitsmevõistlejatele veel vaid üks vaba koht.