Inglismaa tippklubi hädadel ei näi lõppu: eduseisust loovutati punkte ka punasele laternale

Cristiano Ronaldo vihmases Burnleys väravat ei löönud.
Cristiano Ronaldo vihmases Burnleys väravat ei löönud. Foto: Carl Recine/Scanpix

Manchester Unitedi jalgpalliklubil pole käsil just parimad ajad. Inglismaa kõrgliiga 24. voorus tuli neil leppida võõrsil 1:1 viigiga Burnley vastu.

Burnley pidas eile enda jaoks väga märgilise tähendusega kohtumise. Nimelt on nad pärast asutamist 1882. aastal pidanud Inglismaa jalgpallisüsteemis täpselt 5000 kohtumist. Suureks mänguks sõitis neile külla ka Manchester United.

Kohtumise algus ei paistnud kodumeeskonnale just väga roosiline. Inglismaa kõrgliigas viimasel positsioonil olev Burnley pidi juba 13. minutil palli enda väravavõrgust välja tõstma, kui täpse pealöögiga õnnestus võrku sahistada Raphael Varane'il. Siiski tuli kodumeeskonnale appi VAR, kes suluseisu prantslasele märkis.

Viie minuti pärast läks ikkagi United lõplikult juhtima, kui pärast vigastuspausi teise kohtumise pidanud Paul Pogba oivalise pealelöögiga tabloole 1:0 vormistas. Unitedil oli avapoolajal ridamisi võimalusi ka eduseisu kasvatamiseks, ent seda siiski teha ei suudetud.

Burnley kasutas teise poolaja alguses enda kohtumise ainsa 100-protsendilise võimaluse ära. Viigiseisu lõi tabloole nende enda 32-aastane kasvandik Jay Rodriguez.

United püüdis küll meeletult eduseisu taastada, ent see jäi eile ainult unistuseks. Nõnda lahkusid mõlemad meeskonnad lahingust punktiga.

Antud tulemus tähendas, et United kukkus Inglismaa kõrgliigas esinelikust välja ning paikneb hetkel viiendal tabelireal. Magusa viigipunkti teeninud Burnley püsib küll viimasel kohal, ent neil on lähikonkurentidest kaks mängu vähem peetud.