BLOGI ⟩ Tokyo olümpiavõitja paika pannud Kontaveit sammus Peterburis poolfinaali (7)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Maksim Konstantinov/Scanpix

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 9.) kohtus täna Peterburi WTA-turniiri veerandfinaalis Tokyo olümpiavõitja Belinda Benciciga (WTA 24.). Pärast keerulist avasetti pani Kontaveit enda paremuse maksma ning teenis lõpuks 7:6 (7), 6:2 võidu.

Kontaveit on siseväljakutel peetavatel turniiridel võitnud järjest tervelt 17 kohtumist ning on Venemaal alistanud Jil Belen Teichmanni (WTA 35.) ja Sorana Cirstea (WTA 31.).

Eestlannale on kahtlemata heaks endeks fakt, et mullu Tokyo suvemängudel kulla võitnud šveitslanna Bencic on oma viimasest 13 veerandfinaalist kaotanud tervelt kümme.

Omavahel on 26-aastane Kontaveit ja 24-aastane Bencic kohtunud kaks korda. Võidurõõmu on tundnud vaid eestlanna, alistades tunamullu Bencici Austraalia lahtistel 6:0, 6:1 ja mullu Ostravas 6:4, 6:3. Ostrava turniiri Kontaveit ka võitis.

Nende esimene kohtumine pidanuks tegelikult valgust nägema 2019. aasta USA lahtistel, kuid Kontaveit andis kolmanda ringis mängus viirushaiguse tõttu loobumiskaotuse.