NHL: veel ühe rekordi ületanud Red Wings on kodujääl peatamatu

Detroit on saanud kodus järjest 23 võitu.
Detroit on saanud kodus järjest 23 võitu. Foto: SCANPIX

Detroit Red Wings kirjutas taas rekorditeraamatusse uue lehekülje, kui alistas kodus 3:2 San Jose Sharksi. Detroit on nüüd võitnud kodus 23 mängu järjest ja see on liiga absoluutne rekord.

Ühel hooajal võidetud järjestikuste kodumängude rekordi sai Red Wings enda nimele juba kaks mängu tagasi, kuid nüüd ületati ka absoluutne rekord, mida seni hoidis enda käes Boston Bruins hooaegadest 1929/30 ja 1930/31.

Võit San Jose üle oli Detroidile eriti magus, sest just Sharks on punatiivad kahel aastal järjest play-off'is konkurentsist välja lükanud. Henrik Zetterbergi ja Drew Milleri väravatest juhtima läinud kodumeeskond lubas küll Sharksil ühe värava tagasi visata, ent Darren Helmi värav viimase kolmandiku 7. minutil osutus võidutabamuseks.