Rakvere võitis tabeliliidri vastu avaveerandi, kuid jäi siis riialaste teerulli alla

Rakvere Tarvase kapten Tormi Niits viskas täna viis punkti.
Rakvere Tarvase kapten Tormi Niits viskas täna viis punkti. Foto: Tairo Lutter

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus täna üks kohtumine, kus punktitabeli eelviimane Rakvere Tarvas kaotas liiderklubile Riia VEFile 58:110 (15:21, 28:16, 36:5, 31:16).

Rakvere spordihallis toimunud kohtumist alustasid väljakuperemehed kenasti, kui esimene veerand võideti tänu tabavatele kaugvisetele kuue punktiga 21:15. Teine veerand kaotati omakorda 12 punktiga ning poolajapausile mingi külaliste kuuepunktilises edus 43:37.

Teise poolaja alguses jäi Rakvere kuueks minutiks kuivale ning VEF tegi 24:0 vahespurdi. Võõrustaja kaotas kolmanda veerandi 29 punktiga – 5:36. Löödud tarvalaste jaoks kulges sarnases taktis ja viimane veerand, mis kaotati 31:16.

Aleksa Nikolic viskas Rakvere kasuks 13 punkti ja andis resultatiivset söötu, Arvan-Johhannes Lippasaare arvele kogunes 12 silma. Artis Ate vedas VEFi 22 punktiga, kaksikduubliga said hakkama koguni kaks meest – Rayshaun Hammonds (11 p, 10 lp) ja Ilja Gromovs (10 p ja 10 lp).

Rakvere jaoks oli tegemist hooaja 16. kaotusega nelja võidu kõrvale, Riia teenis 18. võidu, hooaja jooksul on vastu võetud vaid üks kaotus.