Eesti klubidest sai võidurõõmu maitsta Tartu, TalTech püüdis tabeliliidriga sammu pidada

TalTech/Optibeti mängijad.
TalTech/Optibeti mängijad. Foto: Tairo Lutter

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval kolm kohtumist, kus olid osalised ka Eesti klubid. Võidurõõmu sai neist maitsta vaid Tartu Ülikool Maks&Moortis, alistades 86:83 BK Liepaja. Punktitabeli viies TalTech/Optibet kaotas 88:102 tabeliliider Riia VEFile ja punane latern Tallinna Kalev tunnistas 52:97 BK Ogre paremust.

Läti esiklubi Riia VEF viskas teist päeva järjest Eestis toimunud mängus täis sada punkti. Kui eile langes Rakvere Tarvas, siis täna alistati TalTech 14 punktilise paremusega. VEF lükkas kohe algusest korraliku tempo üles, võites avaveerandi 35:23, teisel veerandajal suutis ülikooliklubi mängida vahe kaheksal punktile.

Kolmas veerand kuulus taas lätlastele 27:21, viimane veerand mängiti viiki 22:22. TalTechi vedas Brandon Reginald Childress 20 punktiga, ta andis ka kuus resultatiivset söötu. 17 silma jäi Gregor Ilvese arvele, 15 punkti viskas Erik Keedus. VEFi ridades viskas enim 20 punkti Ronald Curry Jr, Jalen Riley arvele kogunes 18 silma.

Tabeli üheksas Tartu Ülikool võitis 12. kohta hoidvat Liepajat 86:83 (19:27, 25:19, 17:19, 22:21). Lätis toimunud kohtumises oli Tartu resultatiivseim Braxton Huggins 21 punktiga, 19 punkti viskas Emmanuel Wembi, Märt Rosenthali arvele jäi 13 silma. Kaheksa mehega mänginud Liepajat vedas tsenter Karlis Silins 23 punktiga ja üheksa resultatiivse sööduga.

Tallinna Kalev sai hooaja 16. kaotuse, kodusaalis tuli tunnistada Ogre 45-punktilist paremust 52:97. Kui avaveerand kaotati nelja punktiga 16:20, siis poolajapausile mindi 25:44 kaotusseisus. Ogre visketäpsus jätkus teisel poolajal, mõlemad veerandid võideti, esmalt 23:15, siis 32:12.

Joonas Järvelainen viskas 16 punkti ja noppis kolm lauapalli, Eric Schmalzi kontole kogunes 13 silma. Ogre poolel said 17 punkti Janis Antrops ja Matas Jucikas.