P, 25.09.2022

Kontaveit ravis Austraalia lahtiste ebaõnnestumise haavu ehteestlaslikult. Ja edukalt!

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kontaveit ravis Austraalia lahtiste ebaõnnestumise haavu ehteestlaslikult. Ja edukalt!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: ANATOLIY MEDVED/SIPA/Scanpix

Äsjase Peterburi tenniseturniiri võidu järel andis Anett Kontaveit intervjuu WTA Insider taskuhäälingus, kus tuli juttu erinevatel teemadel. 

Täna värskelt avaldatud maailma edetabelis ajalooliselt kõrgele, kuuendale kohale tõusnud Eesti esireketil on siseväljakutel käsil imeline seeria. Alates eelmise hooaja teisest poolest on ta võitnud 20 mängu ning ühtlasi neli turniiri järjest. Mis on selle taga?

«Ausalt, enne eelmist aastat ma ei mõelnudki, et mulle võiks siseväljakutel mängimine nõnda palju meeldida. See lihtsalt on kuidagi nii läinud. Eelmise nädala eel ei teadnud ma statistikast suurt midagi. Ma pole kindel, kas siseväljakud sobivad mulle mingil põhjusel hästi või on tegemist lihtsalt juhusega,» arutles Kontaveit. 

Eelmise aasta lõpus esikümnesse murdnud Eesti esireketi tänavuse hooaja esimene suur slämm, Austraalia lahtised ebaõnnestusid. Kontaveit langes juba teises ringis. 

«Seda oli kindlasti raske seedida. Ootasin endalt tänavustelt Austraalia lahtistel väga palju enamat,» kruttis ta ajaratast.

«Tulin tagasi koju ja hakkasin väga-väga kõvasti töötama. Ilmselt polnud hooajaeelne ettevalmistus väga pika aasta ja tervisemurede tõttu päris päris täiuslik. Nüüd sain ette võtta korraliku treeningploki, et saada paremasse vormi,» valis Kontaveit ehteestlasliku «tee tööd ja näe vaeva» viisi.

«Sellepärast tennis ongi suurepärane spordiala, et saad põhimõtteliselt igal nädalal uue võimaluse. Kui ühel nädalal asjad ei õnnestu, saad kohe võimaluse vigade paranduseks.»

Millele Austraalia lahtiste ja Peterburi vahelisel paarinädalasel perioodil rõhk läks? 

«Tegime väga intensiivseid treeninguid, et sportlikku taset tõsta. Lisaks töötasime Dmitriga (Tursunov, treener - toim.) erinevate asjade kallal väljakul,» vastas Kontaveit.

«Tegelesime kõigega, mängisime ka palju tennist. Lõin kõvasti palle ja parandasin vormi. Keha peab super-pikaks hooajaks valmis olema. Selline treeningperiood kulus väga ära.»

Täna alanud Dubai turniirist Kontaveit loobus. Uuesti tuleb ta aga juba väljakule järgmisel nädalal, mil stardib Doha WTA 1000 mõõduvõtt.

Kuula (ingliskeelset) podcast'i täispikkuses:

Märksõnad
Tagasi üles