R, 31.03.2023

Rootsi ralli muudeti põhjapõtrade ohu tõttu lühemaks

Karl Mihkel Eller
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak 2021. aastal Arktika rallil põhjapõdraga.
Ott Tänak 2021. aastal Arktika rallil põhjapõdraga. Foto: DUFOUR FABIEN/Hyundai Motorsport

Järgmisel nädalal toimuva Rootsi MM-ralli korraldajad teatasid, et seoses põhjapõdrakarja liikumisega tuleb turvalisuse kaalutlusel ära jätta laupäevane pikim, 20,52 km pikkune Örträski kiiruskatse, mis tähendab, et kiiruskatsete kogupikkus kahaneb 41 km võrra.

Traditsiooniliselt Kesk-Rootsis Torsbys toimunud ralli on viimastel aastatel kimbutanud lumepuuduse tõttu liigutatud 700 km põhjapoole Umeasse. Korraldajad teatasid, et just tänavune lumerohke talv on nüüd põhjapõdrad liikvele ajanud.

«Kahjuks on karjatajad praegusest ilmast tingitud ootamatute põhjapõtrade liikumise tõttu meie poole pöördunud ja öelnud, et juurdepääsuteed pole enam kasutatavad,» ütles Rootsi ralli tegevjuht Glenn Olsson DirtFishile.

Ta lisas, et kuigi kaalutud on erinevaid lahendusi, siis pole Örtröski katset võimalik tänavusel rallil sõita. «See on hiline otsus, kuid see näitab, et kõik asjaosalised nägid kõvasti vaeva, et seda ei juhtuks,» ütles Olson, kes lisas, et WRC-ralli uude asukohta viimine pole olnud just lihtne ülesanne.

Seega on Rootsi rallil tänavu kavas 17 kiiruskatset, kogupikkusega 262 km. Rootsi ralli testikatse sõidetakse 24. veebruari hommikul, esimene võistluskatse on kavas 25. veebruaril kell 9.42.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles