Kalev/Cramo sai Lätis raske võidu, Rapla kaotas lisaajal viimase sekundi viskest

Kalev/Cramo mängija Rauno Nurger (palliga).
Kalev/Cramo mängija Rauno Nurger (palliga). Foto: Sander Ilvest

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval viis kohtumist, milles neljas olid väljakul ka Eesti klubid. BC Kalev/Cramo alistas läbi raskuste Läti ülikooli 68:58, TalTech/Optibet võitis võitluslikus mängus 87:81 Liepajat, Rapla Avis Utilitas pidi lisaajal tunnistama 86:86 Ogre paremust, Viimsi/Sportland sai hooaja 15. võidu, kui alistas 97:75 Tallinna Kalevi. Tabeliliidrite vastasseisus võitis Ventspils 87:81 Riia VEFi.

Kalev/Cramo oli võõrsil hädas südikalt esinenud Läti ülikooliga. Avaveerand võideti 26:19, kuid teine kaotati 12:21 ja poolajapausile mindi Eesti klubi 38:40 kaotusseisus. Kolmas veerand lõppes tasavägiselt Kalevi 11:10 võiduga ning Tallinna klubi pani oma tahtmise maksma otsustaval perioodil, mis võideti 19:8.

Kalevi mängu vedas 16 punkti teeninud Silas Melson, eestlastest toetasid seda üheksa punktiga Rauno Nurger ja kaheksaga Kristjan Kitsing. Läti ülikooli parim oli 12 punktiga Davids Viksne. Kalev/Cramo jätkab punktitabelis kolmandana, Läti ülikool on kümnendal kohal.

Lisaajal kodusaalis Ogrele kaotanud Rapla Avis Utilitas alustas kohtumist tarmukalt, sest avaveerand võideti 27:9 ning kuigi suureskooriline avapoolaeg võideti 49:39 ja ka kolmanda veerandaja järel oli Rapla edu kümme punkti, siis neljandal veerandil visati vaid seitse punkti ja see lõppes 75:75 viigiga. Lisaaeg kujunes kaugvisetekontserdiks ning kuigi 46 sekundit enne lõppu juhtis Rapla Sven Kaldre kolmepunktiviskest 86:83, siis tänud täpsele kolmesele suutis Orge seisu viigistada ja viimase sekundi kahepunktiviskest mängu ka võita.

Demajeo Willie Wiggins oli Rapla parim 19 punkti ja kümne lauapalliga, kaksikduubliga sai hakkama ka Darryl George Tucker, kes viskas kümme punkti ja hankis 11 lauapalli. Eestlastest panustasid enim Tom Kaldre 12 ja Sven Kaldre 11 punktiga. Üleplatsimeheks kerkis 21 silma teeninud Ogre mängija Ugis Pinete.

TalTech/Optibet alistas kodusaalis Liepaja 87:81 (23:15, 18:23, 23:20, 23:23) ning sai kaheksa kaotuse kõrvale 14. võidu ning on punktitabelis viiendal kohal. Nende mängu vedas Brandon Reginald Childress 23 punkti ja kümne resultatiivse sööduga. Erik Keedus ja Toomas Raadik viskasid 14 punkti.

Viimsi/Sportland ei näinud palju vaeva Tallinna Kalevi alistamisega, lõppskoor 97:75 (26:19, 23:14, 18:25, 30:17). Viimsi mängu tegi Ronalds Zakis, kes viskas 25 punkti, Rain Veideman ja Taavi Jurkatamm viskasid 18 silma. Kalevi parim oli 21 punktiga Eduards Hazners, 14 punkti kogus Joonas Järvelainen, Valmo Kriisa arvele jäi üheksa silma.