BLOGI ⟩ Kontaveit alustas Doha turniiri küllalt raske võiduga (4)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Maksim Konstantinov/SOPA Images via ZUMA Press Wire/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 7.) kohtus tennisehooaja esimese WTA 1000 kategooria, Doha turniiri teises ringis horvaaditari Ana Konjuhiga (WTA 51.) ning võitis 6:2, 6:3. Mäng oli pingelisem, kui numbrid näitavad, sest paljud geimid venisid pikaks. Postimees vahendas matši otseblogis.

Eile alustati põhitabeli kohtumistega. Neljanda asetusega Kontaveit oli avavoorus prii.

Horvaaditar Konjuh sai esimeses matšis 4:6, 7:5, 6:3 jagu Marta Kostjukist (WTA 49.). Matš kestis 15 minutit üle kahe tunni.

24-aastane Konjuh on senise karjääri parimal hetkel hoidnud maailma edetabelis 20. kohta, ent see jääb juba mitme hooaja taha. Horvaatlanna auhinnakapist leiab ühe WTA-tiitli, finaali on ta jõudnud kokku kolmel korral.

Kontaveit on Konjuhiga varasemalt kohtunud vaid korra. 2017. aastal Stuttgartis peetud lahingus jäi eestlanna peale 7:6 (5), 6:4.