JÄRELVAADATAV ⟩ Kindlalt Leedu parima klubi alistanud Tartu jõudis kodusel turniiril finaali

Võrkpalli Credit24 Meistriliiga (Balti liiga) teises poolfinaalis alistas Tartu Bigbank 3:0 (25:18, 25:18, 25:15) Gargždai Amber-Arlanga (Leedu).

Kodupubliku ees mänginud tartlased kandsid favoriidikoorma kenasti välja. Külalised püsisid mängus vaid geimide alguses, reaalset võiduvarianti neil kordagi ei tekkinud.

Tartu kohtub homses finaalis kell 18 TalTechiga. Pronksimatšis lähevad kell 15 vastamisi Pärnu VK ja Gargždai.

Tartu oli põhiturniiril ülivõimas, sest taaralinlased kaotasid 16 mängust ainult ühe. Leedu esiklubi lõpetas üheksa võistkonna konkurentsis viiendal kohal, kuid kolmas ja neljas koht ei jäänud seitsme maa ja mere taha.

Põhiturniiril kohtusid Tartu ja Amber-Arlanga kaks korda: võõrsil võitis Eesti tiim 3:0, 13. veebruaril peetud kodumängu 3:1.

Veerandfinaalseerias tegi Amber-Arlanga 2:0 säru põhiturniiril neljanda koha saanud Tallinna Selverile. Tartu oli sama tulemusega üle Daugavpilsist (Läti).