BLOGI ⟩ Teise seti nulliga kaotanud Kontaveit sammus ikkagi Dohas veerandfinaali (3)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 7.) läks Doha WTA 1000 kategooria turniiri kaheksandikfinaalis vastamisi belglanna Elise Mertensiga (WTA 26.). Pärast väga tasavägist kohtumist jäi numbritega 6:3, 0:6, 6:2 peale Eesti esireket, kes jõudis Dohas veerandfinaali. Postimees vahendas sündmusi otseblogis.

Enne kohtumist:

Neljanda asetuse teeninud Kontaveit alustas Doha turniiri teisest ringist, kus läks vastamisi horvaaditar Ana Konjuhiga (WTA 51.). Eesti esireket teenis 6:2, 6:3 võidu, ent mäng oli pingelisem kui numbrid näitavad, sest palju geime venis pikaks. Postimees vahendas matši otseblogis.

Mertens seevastu on pidanud Dohas juba kaks kohtumist. Avaringis tuli ta Jasmine Paolini (WTA 44.) vastu välja väga keerulisest seisust ning teenis 6:3, 2:6, 7:5 võidu. Belglanna oli viimases setis seejuures 1:4 kaotusseisus.

Teises ringis teenis Mertens pärast tund ja 16 minutit kestnud vastasseisu alistusvõidu Petra Kvitovalt (WTA 21). Belglanna oli avaseti võitnud 7:5 ning teises jäänud 1:2 kaotusseisu, ent tšehhitar ei suutnud vigastuse tõttu kohtumist enam jätkata.

Kontaveit ja paarismängus kolm slämmivõitu noppinud Mertens on varem kohtunud neli korda. Eestlanna on suutnud võita neist ainult esimese lahingu. Viimati kohtuti möödunud aasta märtsis Miami Openil, kus belglanna võidunumbrid olid 6:2, 0:6, 6:2.