N, 9.02.2023

Tartu Rocki hakkab juhendama klubi üks legende

Postimees Sport
Tartu Rocki hakkab juhendama klubi üks legende
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2002. aasta Eesti meistrivõistluste finaalseeria viies mäng. Vastamisi olid Tallinna Kalev (sinistes särkides) ja Tartu Rock (valgetes särkides). Pildil Indrek Rumma (vasakult), Toomas Liivak ja Andrei Laletin.
2002. aasta Eesti meistrivõistluste finaalseeria viies mäng. Vastamisi olid Tallinna Kalev (sinistes särkides) ja Tartu Rock (valgetes särkides). Pildil Indrek Rumma (vasakult), Toomas Liivak ja Andrei Laletin. Foto: Ain Protsin/Postimees/Scanpix

Rock Tartu Terminali korvpallimeeskonna peatreeneriks tuleb Toomas Liivak, teatas klubi oma Facebooki lehel.

Kui Tartu korvpallimeeskonnast sai 2001. aasta sügisel Rock, oli tiimis ka Toomas Liivak, kes kandis kaptenipaela. «Nii oli tema üks neist, kes kandis ja kannab endas Rocki vaimu. Nüüd saab ta seda vaimu – ja võimugi – uuesti ellu äratada, sest asub peatreenerina vedama Rocki nime kandva meeskonna tagasitulekut,» oli kirjas klubi teates.

Rock Tartu Terminali korvpallimeeskonna mänedžer Joel Paal ütleb, et Toomas Liivaku tulek peatreeneriks on märgiline. «Vanemad olijad on rääkinud, et just Toomas oli üks omaaegse Tartu korvpallimeeskonna vedajaid, kes pani tiimi platsil elama ning ei andnud armu ei endale ega vastastele. Kujutan ette, et just sellist energiat peaks olema ka Rocki uuel meeskonnal, sellele mõeldes hakkame meeskonda nüüd komplekteerima.»

51-aastane Liivak ütleb, et tulek Rocki meeskonna etteotsa on paras väljakutse, sest selle nimega käib kaasas eriline ootus. «Muidugi ma mäletan oma Rocki-aegu, kuid täna on asjad paljuski teistsugused.

Täna tuleb meeskonda algusest ehitama hakata, alustada altpoolt ja sealt samm-sammu haaval liikuma hakata. Samas aga on kõik ka samasugune, sest nii öelda Rocki energiat ja ambitsiooni saab näidata ka madalamas liigas. Muidugi saab meie eesmärk seal olla vaid võit. Ja mäng, mis toob pealtvaatajad saali. Jälle Rocki vaatama.»

Toomas Liivak on ise mänginud meeskondades Tartu Delta, Tartu Ülikool/Delta, Tartu Ülikool/Rock, EBS/Nybit, Rakvere PK ja Valga Welg. Ta oli 2021. aastal Eesti meistriks ja karikavõitjaks tulnud Tartu Ülikool/Kalevi naiskonna peatreener.

Tartu Rock korvpalliklubi tahab viia Tartu taas koduse korvpalli tippu. Eelmise aasta novembris sõlmiti nimisponsori leping Terminal Oil Grupiga ning koos hakatakse üles ehitama korvpallimeeskonda, millega hakatakse ülespoole pürgimisa Eesti madalamatest liigadest. Missugusest täpselt, see selgub juba korvpalliliidu otsustest.

Märksõnad
Tagasi üles