E, 5.12.2022

Mitmed suusatajad tahavad, et Venemaalt võetaks MK-sarja finaaletapp

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Mitmed suusatajad tahavad, et Venemaalt võetaks MK-sarja finaaletapp
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Esiplaanil on Venemaa murdmaasuusataja Aleksandr Bolšunov.
Esiplaanil on Venemaa murdmaasuusataja Aleksandr Bolšunov. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Rahvusvahelise suusaliidu FISi juhatuses sportlaste eest seisva endise Soome murdmaasuusataja Martti Jylhä sõnul pole ta ainus sportlane, kelle arvates ei tohiks MK-sarja viimaseks vaatuseks planeeritud minituur toimuda Venemaal Tjumenis.

34-aastane Jylhä rääkis väljaandele Iltalehti, et on oma arvamusest FISi tähtsatele ninadele teada andnud ning võtnud ühendust mitmete sportlastega erinevatest riikidest. «On tulnud sõnumeid, et nad on minuga samal arvamusel: [Ukrainasse tungimise] valguses pole õige Venemaal võistlusi korraldada,» sõnas Iltalehtiga rääkinud suusamees.

Tõsi, Jylhä märkis, et tema valim pole väga suur, sest on ühendust võtnud paljude riikide sportlastega ning kõik pole jõudnud oma seisukohta avaldada. «Aga ütleme nii, et ma pole oma arvamuse ja murega üksi,» kinnitas ta.

Tjumeni MK-etapp peaks toimuma 18.–20. märtsini. Kavas on vabatehnikasprindid, vabatehnika ühisstardiga sõit ja klassikatehnikas sõidetav jälitussõit. 

Jylhä sõnul tuleb Tjumeni kohta võtta otsus vastu võimalikult kiiresti. «Koondised korraldavad juba reisi Venemaale. Mida rohkem viivitada, seda keerulisem on etappi mujale viia.»

Sprintidele keskendunud soomlane lisas, et tema hinnangul on sportlaste häälel mõju, sest nad on eeskujud. Ent ta ei mõista hukka ka neid, kes soovivad keskenduda ainult spordile.

Muide, Tjumeni MK-etapp oleks esimene Venemaal toimuv MK-etapp pärast 2015. aasta jaanuaris Rõbinskis peetud võistluseid.

Märksõnad
Tagasi üles