MEISTRITE LIIGA ⟩ Vahetusest sekkunud 19-aastane talent päästis Manchester Unitedi kaotusest, Ajax ja Benfica mängisid viiki

Christopher Krutto
Anthony Elanga (põlvili) väravat tähistamas.
Anthony Elanga (põlvili) väravat tähistamas. Foto: JAVIER SORIANO/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas peeti täna kaks kaheksandikfinaalide kohtumist. Esimeses tegid 1:1 viigi Madridi Atletico ja Manchester United ning teises tegid 2:2 viigi Lissaboni Benfica ja Amsterdami Ajax.

Koduväljakul mänginud Atletico haaras eduseisu juba seitsmendal minutil, kui Joao Felix saatis peaga postist sisse Renan Lodi kauni tsenderduse.

Atletico suutis eduseisu pikalt hoida ja tabas avapoolaja lõpus korra ka latti, kuid lõpuks kuulus viimane sõna Manchester Unitedile. Bruno Fernandes lükkas kauni läbisöödu vahetusest sekkunud 19-aastasele Anthony Elangale, kes üks-ühele olukorras mängis üle Atletico puurivahi Jan Oblaki.

Atleticol sündis 87. minutil suurepärane võimalus kohtumine siiski enda kasuks pöörata, kuid karistusalast löögile pääsenud Antoine Griezmann tabas latti.

Õhtu teises kohtumises mängisid samuti viigi välja Benfica ja Ajax. Seal õnnestus eduseis haarata võõrsil mänginud Ajaxil, kui 18. minutil oli täpne Dušan Tadić. Kaheksa minutit hiljem õnnestus Benfical tänu Sebastien Halleri omaväravale viigistada.

Kolm minutit hiljem tegi Haller vigade paranduse ja suunas palli õigesse väravasse, viies Ajaxi taas juhtima. 72. minutil viigistas kodumeeskond taas, kui võrku sahistas ukrainlane Roman Jaremtšuk.