FOTOD ⟩ Meistrite liigas Portugali klubi viigini aidanud ukrainlane avaldas kodumaale toetust

Karl Mihkel Eller
Benfica mängija Roman Jaremtšuk (keskel). pärast Amsterdami Ajaxi vastu löödud 2:2 viigiväravat. Foto: JOSE SENA GOULAO/EPA/Scanpix

Kolmapäeva õhtul jalgpalli Meistrite liiga kaheksandikfinaalis Portugali klubi Benfica Amsterdami Ajaxi vastu 2:2 viigini aidanud ukrainlane Roman Jaremtšuk heitis pärast värava löömist mängusärgi seljast ning selle alt tuli välja Ukraina vapp. Vastavalt jalgpallis kehtivatele reeglitele sai ukrainlane kollase hoiatuskaardi.

Benfica ja Ajaxi kohtumises löödi enamus väravaid esimesel pooltunnil, kui jala said valgeks vaid Hollandi klubi mängijad. Võõrustajad jäid esmalt 18. minutil Dušan Tadić väravast 0:1 kaotusseisu. 26. minutil lõi Sebastien Haller omavärava, kolm minutit hiljem taastas sama mees külaliste eduseisu.

Benfica aitas viigini Jaremtšuk, kes lõi värava 72. mintuil, ukrainlane oli mängu sekkunud kümme minutit varem.

Ukraina sportlased on viimastel päevadel häälekalt avaldanud toetust oma kodumaale. Manchester City kaitsja Oleksandr Zinchenko teatas teisipäeval sotsiaalmeedias, et Ukraina ei loobu oma territooriumist ja avaldas Ukrainale austust.

Jaremtšuki aktsioonist möödus vaid paar tundi, kui Venemaa president Vladimir Puti andis käsu alustada ulatuslikku rünnakut Ukrainale.