BLOGI Kontaveit jõudis Doha WTA-turniiril kindla võiduga poolfinaali

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 7.) kohtus Doha WTA 1000 kategooria turniiri veerandfinaalis tuneeslanna Ons Jabeuriga (WTA 10.). Eestlanna teenis kindla võidu, kus tema võidunumbriteks olid 6:4, 6:1.

Kontaveit on Jabeuriga kohtunud tenniseväljakul viiel korral ja kolmel neist on platsilt võitjana lahkunud tuneeslanna. Viimati kohtuti aasta alguses Austraalia lahtiste soojendusturniiril Sydneys, kus Jabeur andis Kontaveidile loobumisvõidu. Hiljem selgus, et Jabeur pidi vigastuse tõttu aasta esimese suure slämmi vahele jätma.

Kontaveit on varasemalt hea sõbra mängustiili kohta öelnud, et ta on väga osav ja teeb huvitavatest asenditest ettearvamatuid lööke, milleks peab valmis olema ja sellega arvestama..

Neljanda asetusega Kontaveit alustas Doha turniiri teisest ringist, kus läks vastamisi horvaaditar Ana Konjuhiga (WTA 51.). Eesti esireket teenis 6:2, 6:3 võidu, ent mäng oli pingelisem kui numbrid näitavad, sest palju geime venis pikaks.

Järgmises ringis tuli vastamisi minna belglanna Denise Mertensiga (WTA 26.) ning tasavägise kohtumise võitis 6:3, 0:6, 6:2 Eesti esireket.