N, 1.12.2022

VIDEO ⟩ «Kurat, siit ma välja ei saa.» Rootsi ralli katse peatati lumevalli sõitnud Breeni tõttu

Täiendatud
Postimees Sport
«Kurat, siit ma välja ei saa.» Rootsi ralli katse peatati lumevalli sõitnud Breeni tõttu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Craig Breen sõitis Rootsi MM-rallil lumevalli.
Craig Breen sõitis Rootsi MM-rallil lumevalli. Foto: Ekraanipilt

Rootsis alanud ralli MM-etapil sõitis teisel katsel rajalt välja M-Spordi sõitja Craig Breen. MM-sarja neljas mees startis avapäeval rajale teisena Kalle Ronavperä (Toyota) järel.

Pardakaamerast oli näha, et Breen läks Ford Puma Rally1-autoga ühes vasakkurvis parema tagaosaga vastu valli ning see tõmbas ta enda sisse. «Kurat, siit ma välja ei saa,» ütles iirlane kaardilugejale Paul Nagle’ile.

Kuna Breen sõitis lumevalli peale väga ohtlikus rajalõigus, siis otsustasid korraldajad katse 20 minutiks peatada. Kuigi iirlane pole ametlikel andmetel veel võistlust katkestanud, siis pealtvaatajate vähesuse tõttu antud kurvis on tal ülimalt keeruline auto taas liikuma saada.

«Craigiga juhtus ilmselt kõige halvem asi, mis juhtuda sai. Ta saatis mulle sõnumi ja vabandas. Aga peame end kokku võtma ja vaatama, mida annab edasi teha,» ütles M-Spordi pealik Richard Millener WRC TV-le.

Millener toonitas, et pole küll Breeniga juhtunust väga põhjalikult rääkinud, aga tundub, et pärast esimest kokkupõrget valliga jäi auto esiossa lund, mis võis katse edenedes esiklaasi jäässe ajada.

Breen oli enne katkestamist parim Ford ja hoidis rallil seitsmendat kohta, kaotust juhtinud Ott Tänakule oli 7,4 sekundit.

Märksõnad
Tagasi üles