Eesti talviste meistrivõistluste esimesel päeval püstitati kaks sisemeistrivõistluste rekordit

Karmen Bruus.
Karmen Bruus. Foto: Marko Mumm/EKJL

Täna algasid Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti talvised meistrivõistlused, kus avapäeval püstitati kaks sisemeistrivõistluste rekordit – Karl Erik Nazarov 60m jooksus ajaga 6,64 ning Marielle Kleemeier 400m jooksus ajaga 53,33. Lisaks püstitas Karmen Bruus U18 vanuseklassi kõrgushüppe Eesti rekordi tulemusega 1.89.

Meeste 60m jooksus näitas head minekut Karl Erik Nazarov (Audentese SK), kes sai eeljooksus ajaks 6,66 ning finaalis parandas oma tulemust veel 2 sajandikuga ja tuli Eesti meistriks tulemusega 6,64. Ühtlasi tähistab see aeg Eesti sisemeistrivõistluste rekordit. Teise koha saavutas uue isikliku rekordiga 6,79 Ats Kivimets (Audentese SK) ning pronksile tuli samuti isikliku rekordiga kurtide maailmameister Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) ajaga 6,81.

Naiste 60m jooksu võitis Kreete Verlin (SK Fortis) ajaga 7,37, mis tähistab tema uut isiklikku rekordit ning on ühtlasi Eesti sisehooaja tippmark.

Sarnase saavutusega sai hakkama Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev), kes tuli Eesti meistriks 400m jooksus uue isikliku rekordi ja sisehooaja tippmargiga 53,33.

Meeste 400m jooksus püstitas Eesti sisehooaja tippmargi Lukas Lessel (TÜASK), kes krooniti Eesti meistriks ajaga 48,68.

Naiste kõrgushüppes näitas taas suurepärast taset Karmen Bruus (Tartu SS Kalev), kes parandas oma eelmisel nädalal püstitatud U18 vanuseklassi Eesti rekordit ning võitis meistritiitli tulemusega 1.89. Teisele kohale tuli 15-aastane Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev) tulemusega 1.82. Eelmisel nädalal isikliku rekordi 1.88ni viinud Elisabeth Pihela (Audentese SK) täna kahjuks tulemust kirja ei saanud.

Meeste kuulitõuke võitis oodatult Jander Heil (Viljandi KJS Sakala) tulemusega 19.02, kellele järgnes sise MM-iks valmistuv mitmevõistleja Karel Tilga (Tartu SS Kalev) tulemusega 15.99. Naiste kuulitõuke võitis Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 14.63.

Meeste kolmikhüppe duellist väljus võitjana Viktor Morozov (KJK Atleetika), kes püstitas uue isikliku rekordi 15.53 ning hõbemedali sai kaela Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK) tulemusega 15.45.

Sama põnevat duelli nägime naiste kolmikhüppes, kus Eesti meistriks tuli Daria O’Konnel-Bronin (Audentese SK) tulemusega 13.03 ning teise koha sai kõigest 16-aastane Anna Panenko (KJK Atleetika) 12.86.

Meeste 1500m Eesti meister selgus tulises finišiheitluses, kus esikoha sai Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ajaga 3.55,57 ning teiseks jäi Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 3.55,83. Sama põnevaks osutuks naiste 1500m jooks, mille võitis Johanna Ardel (ind.) ajaga 4.41,44 ning hõbemedali sai Helen Bell (SS Sparta) ajaga 4.43,63.

Meeste teivashüppe võitis mitmevõistluse Eesti meister Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) tulemusega 4.95.

N 3000m käimises tuli Eesti meistriks Maria Ivanova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 15.45,04.

M 5000m käimise Eesti meistriks krooniti Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi) ajaga 22.58,75.