FIS lubas Venemaa sportlastel startida, Niskanen näitas konkurentidele koha kätte

Iivo Niskanen.
Iivo Niskanen. Foto: KIMMO BRANDT/SCANPIX

Pekingis murdmaasuusatamise 15 km klassikasõidus olümpiavõitjaks kroonitud Iivo Niskanen suutis samal distantsil triumfeerida ka Soomes sõidetud Lahti MK-etapil.

Enne võistlust tekitas palju küsimusi Lahti MK-etapi korraldajate otsus, kus vaatamata survele lubati starti kõik Venemaa sportlased. Sellele vaatamata läks suusarajale tugeva soosikuna Niskanen, kes soovis kõik konkurendid kodulumel paika panna.

Sellega sai ideaalselt energiat jaganud soomlane ka hakkama. Veel poolel distantsil kaheksandat kohta hoidnud Niskanen edestas finišis lähimat konkurenti enam kui 15 sekundiga.

Teise koha teenis pikalt Niskaneni tempot nautinud Johannes Hösflot Kläbo, kes kaotas lõpuks soomlasele 17,6 sekundit. Karjääri esimese poodiumikoha teenis suurüllatuse valmistanud rootslane William Poromaa.

Ainsa eestlasena rajale läinud Alvar Johannes Alev jäi punktikohast kaugele. 52. kohaga finišeerinud eestlane kaotas Niskanenile 3.20,8 ning punktikohast jäi lahutama 1.19,2.