P, 26.03.2023

Karmid sanktsioonid jätkuvad: ka rahvusvaheline kergejõustikuliit keelab Vene ja Valgevene sportlastel võistlemise

Christopher Krutto
Karmid sanktsioonid jätkuvad: ka rahvusvaheline kergejõustikuliit keelab Vene ja Valgevene sportlastel võistlemise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Venemaa olümpiakomitee logo.
Venemaa olümpiakomitee logo. Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV/Scanpix

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (WA) andis teada, et on otsustanud keelata Venemaa ja Valgevene sportlastel rahvusvahelistest võistlustest osa võtmise.

WA kodulehel avaldatud pressiteates seisis, et Venemaa ja Valgevene sportlased ei saa alates tänasest võtta osa ühestki rahvusvahelisest kergejõustikuvõistlusest.

Nende hulka kuuluvad ka näiteks suvel USAs Oregonis peetav MM ja märtsis Serbias Belgradis peetav sise-MM.

Lisaks sellele ollakse valmis peatama ka Valgevene kergejõustikuliidu kuuluvus WA-sse. Sarnane sanktsioon on Venemaa kergejõustikuliidule määratud juba 2015. aastast saadik. Kuigi neutraalsete sportlaste süsteem jääb jõusse, siis venelased, kes sinna alla klassifitseeruvad, ei saa sellest hoolimata võistlustest osaleda.

«Maailm on Venemaa tegevusest kohkunud ja neid on selles aidanud Valgevene. Maailma liidrid proovisid peatada seda sissetungi läbi diplomaatiliste vahendite, kuid see ei peatanud Venemaa tahet Ukrainasse sisse tungida. Enneolematud sanktsioonid, mis on Venemaale riikide ja tööstuste poolt määratud, paistavad olevat ainus viis, kuidas Venemaa praeguseid eesmärke häirida ja rahu taastada,» sõnas WA president Sebastian Coe.

Märksõnad
Tagasi üles