Valitsev meister Levadia alustas liigahooaega kindla võiduga, Paide alistas Vapruse

Christopher Krutto
FCI Levadia mängijad.
FCI Levadia mängijad. Foto: Marko Saarm

Jalgpalli Eesti valitsev meister FCI Levadia alustas täna õhtul Premium liiga hooaega ja alistas 5:1 Tallinna Kalevi.

Levadia läks kohtumist juhtima 20. minutil, kui mõne meetri pealt palli kindlalt väravasse lõi. 26. minutil suurendas Zakaria Beglarašvili efektse kannalöögiga valitseva meistri edu.

55. minutil oli täpne Ernest Agyiri, kes suurendas Levadia edu juba kolmeväravaliseks. 72. minutil lõi Kalevi 17-aastane mängija Mark Mälksoo kauni tabamusega ühe tabasi.

Kohtumise lõpp kuulus taas Levadiale. 87. minutil kasutas Robert Kirss ära Kalevi väravavahi Stiven Raideri eksimuse ja lükkas palli tühja võrku. Kuigi tundus, et kohtumine lõpeb 4:1, siis mängu viimastel hetkedel teenis Levadia penalti, mille realiseeris viiendal üleminutil Frank Liivak.

Õhtu teises mängus alistas Paide Linnameeskond võõrsil 3:1 Pärnu Vapruse. Paide esimese kahe värava eest hoolitses keskkaitsja Kristjan Pelt, kes kahel korral jäi nurgalöögil vabaks ja lükkas palli väravasse.

Kuigi Kristjan Kask lõi Vapruse eest ühe tagasi, siis viimane sõna jäi Paidele, kui 41. minutil oli resultatiivne Siim Luts.